english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pasyjne śpiewanie

Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej

18.03.2013

Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej jest imprezą cykliczną o charakterze ekumenicznym. Od początku swego istnienia organizatorką przeglądu jest Ewa Adamczyk-Ścibik.


Pasyjne śpiewanie

W minioną sobotę w Żorach miał miejsce IX Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Tegoroczna edycja przeglądu zgromadziła aż 19 chórów z całej Polski. W gronie rywalizujących między sobą chórów znalazły się także trzy ewangelickie: „Largo Cantabile” z Katowic, Chór Ekumeniczny z Karpacza oraz Chór „Nadzieja” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Drogomyśla.

 

Z pośród przybyłych chórów luterańskich najwyższą, trzecią lokatę, zajął ewangelicki chór katedralny „Largo Cantabile” z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach (pod dyr. dr Aleksandry Maciejczyk).

 

Tegoroczny przegląd chórów odbywał się pod patronatem ks. abp. Wiktora Skworca, ks. bp. Tadeusza Szurmana oraz prezydenta Żor – Waldemara Sochy, zaś współorganizatorami były: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach, Gimnazjum nr 2 w Żorach oraz Parafialny Chór „Gloria” w Żorach.