english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pasyjne spotkanie rekolekcyjne

Dzieci i młodzież z Diecezji Warszawskiej w Łodzi

10.04.2016

Pasyjne spotkanie rekolekcyjne stało się już w Diecezji Warszawskiej tradycją. Każdego roku w Wielką Środę i Wielki Czwartek w łódzkiej kaplicy parafialnej spotykają się dzieci i młodzież na rekolekcjach organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.


Pasyjne spotkanie rekolekcyjne

„Mroczne oblicze Wielkiego Tygodnia” – pod tym hasłem uczestnicy rekolekcji odkrywali najważniejsze momenty Wielkanocy, skupiając się przede wszystkim na sylwetce i zdradzie Judasza. Przedstawieniem tematu zajęli się Marta Zachraj – praktykantka Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie oraz Marek Bożek – student teologii ewangelickiej. Razem z nimi swoje grupy rekolekcyjne prowadzili również Bożena Zamarska – katechetka PEA w Piotrkowie Trybunalskim oraz ks. Paweł Meler – wikariusz diecezjalny i duszpasterz młodzieży.

 
Spotkanie w Wielką Środę rozpoczął bp Jan Cieślar, nawiązując do pozostawionego przez Zbawiciela przykładu oddawania siebie innym, a wspólny śpiew prowadził tradycyjny rekolekcyjny zespół: ks. Michał Makula i ks. Paweł Meler.

 

Najważniejsi jednak podczas rekolekcji zawsze są uczestnicy. Przyjechali z Pabianic, Łasku, Radomia, Piotrkowa, Tomaszowa, Aleksandrowa, Zgierza i oczywiście z Łodzi. Było ich około 100 każdego dnia i mimo, że przyjechali z różnych stron diecezji, nawiązywali ze sobą przyjaźnie i razem odkrywali, co dla nich znaczy Wielkanoc i ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, modlitwy, nauki fragmentów Pisma Świętego, zabawy i zadumy, a na koniec ostatniego dnia również żalu, że rekolekcje dobiegają końca.

 

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży dziękuje wszystkim uczestnikom i współorganizatorom rekolekcji i już teraz zaprasza na spotkanie w przyszłym roku.