english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

O wyborze nowego Prymasa i rozwoju ewangelickich parafii

21.05.2014

Biskup  Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zadebiutował dziś (środa, 21 maja 2014 r.) w roli blogera. W ten sposób Kościół sukcesywnie poszerza swą obecność w Internecie, od portali informacyjnych, poprzez fanpage’a na facebooku oraz twitterze, po wspomnianego bloga. Znajduje się on pod następującym adresem: www.biskupkosciola.wordpress.com.


Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

Wpisy będą powstawały na bazie tego, co dzieje się moim życiu, w świecie, w polityce oraz
w ogólnie zmieniającej się rzeczywistości –
powiedział bp Jerzy Samiec zapytany o treść przyszłych publikacji. Dodał też, że adresatami będą wszyscy, którzy są zainteresowani tym, co dzieje się w polskim luteranizmie – Czytelnicy otrzymują w ten sposób możliwość zapoznania się
w niezobowiązującej formie z moimi poglądami i przekonaniami
.

 

Na początek na blogu znalazły się dwa wpisy. Pierwszy dotyczy wyboru bpa Wojciecha Polaka na urząd Prymasa Polski. Gdy więc Prymas mówi: „Jestem po to, aby wszystkim drzwi do Kościoła otwierać” wiem, że potrafi to robić i będzie to czynił szczerze – napisał biskup J. Samiec. Autor odniósł się także do osobistych spotkań z  metropolitą Gnieźnieńskim: W kontaktach ze mną nigdy nie dał odczuć tego, że reprezentuje zdecydowanie większy Kościół. Nasze rozmowy były prowadzone zawsze na zasadach partnerskich.

 

Drugi wpis odnosi się do odwiedzin duszpasterskich w parafiach i sytuacji wikariuszy
lub administratorów. Gdy mija dosyć krótki czas, rok, dwa, w którym młody duchowy konsekwentnie realizuje swoje pomysły, gdy (parafianie) widzą, że wkłada serce w swoją służbę, bardzo szybko zniechęcenie zamienia się w zaangażowanie – napisał biskup Kościoła. Zaznaczył też, że parafianie nierzadko są dumni z tego, że ich duszpasterz jest dynamiczny, a parafia wkracza na nowe obszary działalności.