english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pierwszy taki zjazd

Spotkanie studentów i młodzieży pracującej

11.04.2016

W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbył się I Ewangelicki Zjazd Studentów i Młodzieży Pracującej. W spotkaniu towarzyszył nam ogólnopolski duszpasterz młodzieży ks. Marcin Konieczny oraz diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Karol Niedoba. Gościliśmy około czterdziestu uczestników z całej Polski, między innymi z Warszawy, Bydgoszczy czy Wrocławia.   


Pierwszy taki zjazd

Zjazd był okazją do przeżyć duchowych, wspólnej refleksji i modlitwy, a także szansą na wzajemne poznanie oraz integrację podczas gier zespołowych (na przykład paintball). Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zapoznania się z ciekawą kulturą, gwarą i architekturą Poznania, a wszystko to za sprawą wizyty w Rogalowym Muzeum Poznania oraz wędrówek po uliczkach Starego Miasta. 

 
Uwieńczeniem Zjazdu było niedzielne nabożeństwo z liturgią młodzieżową i sakramentem ołtarza. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała młodzież uczestnicząca w spotkaniu.  Po nabożeństwie mieliśmy okazję wysłuchać koncertu kameralnego zorganizowanego w ramach XVI Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej Musica Rara, który był niezwykłą szansą do wysłuchania kameralistów cenionych za wykonania muzyki dawnej.  
 
Zjazd był pierwszą i mamy nadzieję, że nie ostatnią szansą na spotkanie młodzieży studiującej i pracującej, wypełniając tym samym pewną lukę, a jednocześnie stwarzając okazję do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów.
 
Ewangelicki Zjazd Studentów i Młodzieży Pracującej nie mógłby odbyć się bez wsparcia finansowego Ogólnopolskiego Duszpasterstwa Młodzieży, Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu. Organizacja zjazdu była możliwa dzięki pracy młodzieży z Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego w Poznaniu oraz gościnności i przychylności proboszcza parafii ks. Marcina Kotasa.    
 
Emilia Przeor