english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piłki rozdane

Mistrzostwa zakończone, piłki rozdane

23.09.2014

W ostatni dzień Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej (21.09) w Szczyrku odbyło się ostatnie nabożeństwo połączone z rozdawaniem okolicznościowych piłek.


Piłki rozdane

Poprzednie nabożeństwa odbyły sie 31 sierpnia, 7 i 14 września. Jak mówi organizator przedsięwzięcia, ks. Jan Byrt, były to "cudowne nabożeństwa pełne Ducha Świetego, Ewangelii, modlitwy, pieśni. Na koniec zawsze rozdawaliśmy piłki dla dzieciaków! Niektórzy prezydenci miast takich jak Katowice, Łódz, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław przesłali nam oryginalne koszulki dla dzieci, które rozdaliśmy na drugin nabożeństwie. Naszą akcją uradowaliśmy ok. 400 dzieci. Bedą teraz grać w piłke nożną i siatkówkę, tworzyć drużyny i poznawać się lepiej. Taka była nasza idea, aby wyciągnąć ich z domu i aby zapraszały słabsze dzieci do zabawy. Myślę, że to się uda i że wśród tych obdarowanych dzieci są przyszli mistrzowie.

 

Całe mistrzostwa przez cztery tygodnie towarzyszyliśmy naszym zawodnikom w naszych modlitwach. I zostały one wysłuchane! Warto więc robić takie nabożeństwa!

 

Dziękuje wszystkim ofiarodawcon i tym którzy nam pomagali! Chwała Panu Bogu.

 

Piłki otrzymał też Dom Matki Samotnie Wychowującej Dzieci z Cieszyna, a jedną piłke przekazaliśmy na licytację do Gliwic na koszty leczenia chorego dziecka! Tak też trzeba! Wszystkim dziękuję, a najbardziej Bogu!"