english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piłki w grze

Nabożeństwo w kościele w Szczyrku

17.06.2014

W kościele w Szczyrku Salmopolu odbyło się pierwsze z pięciu nabożeństw ekumenicznych z okazji Mundialu w Brazylii 2014.


Piłki w grze

W wypełnionym kościele - jak zawsze - zwiastowana była Ewangelia, śpiewano i wznoszono modlitwy. Jednak pod koniec spotkania doszedł jeszcze jeden element. Tym razem rozlosowano "Bożą 11". Inaczej mowiąc rozlosowano pierwszych 11 piłek zebranych z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej. Na kolejnych czterech nabożeństwach ta procedura będzie się powtarzać.

Jak stwierdził ks. Jan Byrt, "Kościół to Boża drużyna, która musi wzajemnie współpracować i nie żyć egoistycznie. Trzeba widzieć drugiego człowieka, bo tylko wspólnie grając, możemy wygrać mecz życia. Trzeba więc słuchać trenera, ktorym jest Bóg. A on uczy, aby nie być egoistą, ale współpracować z drugim czy słabszym zawodnikiem, aby też dać mu szansę".

 

Było wiele radości, były też nagrody pocieszenia dla tych, którzy nic nie wylosowali . Piłki na cel akcji zebrano od wielu osób - Kancelarii Prezydenta Polski - Bronisława Komorowskiego, eurodeputowanego Jerzego Buzka, polityków, burmistrzów, wojewody śląskiego, PZPN, ministerstwa sportu, sportowców - Adama Małysza i Piotra Żyły. 

 

Kolejne losowanie w następną niedziele po nabożeństwie 22 czerwca 2014 r. Piłkę z autografem Adama Małysza i Piotra Żyły rozlosowana będzie 20 lipca wśród tych uczestników nabożeństw, którzy do 29 czerwca na adres e-mailowy parafii ewangelickiej salmopol@wp.pl prześlą informacje z wytypowanym Mistrzem Świata Mundialu w Brazylii.