english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Piłki w grze

Euro 2016 w parafii ewangelickiej w Szczyrku rozpoczęte

12.06.2016

Dzisiaj (12.06.2016) w Szczyrku odprawione zostało pierwsze ekumeniczne nabożeństwo z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej.


Piłki w grze

Do parafii ewangelickiej na nabożeństwo przyjechało bardzo dużo rodziców z dziećmi. To było prawdziwe rodzinne nabożeństwo, pełne błogosławieństwa Bożego. Ks. Jan Byrt ta wyjaśnia genezę swojego pomysłu: "Wszyscy kochają Jezusa i piłkę nożną. Kibicują naszej reprezentacji. W czasie nabożeństwa było Słowo Boże - Ewangelia, cudowne uwielbiające pieśni i oczywiście modlitwa o naszą reprezentację i o Mistrzostwa Europy we Francji. Na koniec dzieciaki otrzymały z parafii piłki, które parafia zbierała od 5 miesięcy".

 

Piłek wystarczyło dla wszystkich dzieci. Każde dziecko samo mogło sobie wybrać piłkę i  zabrać ją do domu.  Największym zainteresowaniem cieszyły się piłki, które są specjalnie przygotowane w tym roku na Euro 2016. Piłki te mają nawet swoją nazwę "BEAU JEU" czyli piękna gra. "Ideą parafii jest, aby dzieci czynnie spędziły wakacje na grze w piłkę i zapraszały do gry swoich kolegów, koleżanki i tworzyły "Boże drużyny", a jednocześnie kibicowały naszej reprezentacji" - wyjaśnia ks. J. Byrt.

  

Piłki podarowali parafii między innymi Prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło, Adam Małysz, Piotr Żyła, Jerzy Buzek i wielu wielu eurodeputowanych, burmistrzów, starostów powiatów i wojewoda śląski.

  

"Za wszystkie piłki wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Teraz pozostało nam grać i kibicować przez miesiąc naszej reprezentacji!" - dopowiada ks. Jan Byrt.