english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pisanki ze Szczyrku dla Prezydenta RP

Wielkanocne życzenia z Beskidów

11.03.2013

Powoli zaczyna się czas wysyłania życzeń wielkanocnych . Wielkanoc w tym roku jest dośc wcześnie, więc nie ma już na co czekać, jeśli chcemy aby przed Świętami Wielkanocnymi dotarły na miejsce przeznaczenia.


Pisanki ze Szczyrku dla Prezydenta RP

W poniedziałek 11 marca parafia ewangelicka w Szczyrku, tak jak w ubiegłym roku, wysłała życzenia i pisanki Prezydentowi RP, Bronisławowi Komorowskiemu. Chcemy, aby doszły przed Wielkanocą i znalazły godne miejsce w Warszawie - stwierdził ks. Jan Byrt.

 

Bardzo się cieszymy, że możemy z Beskidów wysłać pięknie wykonane pisanki wielkanocne do Kancelarii Prezydenta. O wykonanie pisanek dla Prezydenta RP poprosiliśmy znów panią Urszulę Cieślar, parafiankę z wielkim talentem z Wisły Malinki. Pisanki z gęsich jaj wykonane są specjalną techniką, gdzie na jajku wycina się motywy wiosenne  i wielkanocne, a następnie jeszcze dodatkowo dekoruje się specjalnymi farbami. Cieszymy się, że i tego roku na wielkanocnym stole naszego Prezydenta znajdą się nie tylko życzenia ze Szczyrku, ale też pisanki z Beskidów od Parafii Ewangelickiej!