english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Po stronie nadziei i życia

Kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego

27.11.2018

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 22/2018 podejmuje temat Niedzieli Wieczności i podsumowań związanych z końcem roku kościelnego.  


Po stronie nadziei i życia

Jak będzie wyglądać miejsce, w którym będziemy spędzać wieczność, zastanawia się na podstawie  Objawienia św. Jana ks. Leszek Czyż.

Stali felietoniści, Henryk Dominik oraz ks. Jan Badura, również dzielą się refleksjami w tym nurcie tematycznym. Pierwszy z nich przypomina, że: Dzięki Zmartwychwstałemu każdy wierzący chrześcijanin przechodzi tylko przez cień śmierci – odradzając się do nadziei. Drugi z autorów zachęca, aby w ostatnich dniach roku kościelnego pozostać po stronie życia, bo nawet wizyty na cmentarzu wyzwalają pamięć o ludziach pełnych życia i radości działania.

Diakon Małgorzata Gaś pisze o sposobach żegnania naszych zmarłych. Natomiast o tym, jak miejsce wiecznego spoczynku, czyli dawny cmentarz w Jesionowie k. Szczecina, może budować żywą wspólnotę,opowiadaks. Sławomir Sikora.

Kończy się Rok świadectwa Kościoła. Co jeszcze możemy zrobić, żeby motto roku się wypełniło, radzi Bronisław Sztuchlik.

W cyklu W drodze do ewangelickiego Kościoła swymi przeżyciami dzieli się kolejny nowy ewangelik, tym razem parafianin z Sopotu.

Ponadto obszerne relacje: z centralnego dziękczynnego nabożeństwa ekumenicznego w Warszawie w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości autorstwa ks. Jerzego Below oraz z rocznicowych uroczystości z tej okazji w diecezjach i parafiach.

Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2019. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca roku. Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata