english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

TED 2016 zakończony

11.07.2016

Zakończył się (10 lipca) 67. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, który przebiegał pod hasłem „Przytuleni”.  Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na siłę pocieszenia, która może być doświadczana w relacji z Bogiem i z ludźmi oraz na wzajemną wrażliwość i otwartość.


Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

- Niektórzy uważają, że nikt się o nich nie troszczy. Są podatni na zranienia i zagubieni w życiu. Czy jest możliwe, aby czuć się bezpiecznie w świecie pełnym zagrożeń? Jeszcze inni uważają, że życie jest ciężkie, a na końcu czeka nas śmierć. Czy w tej sytuacji istnieje jakaś nadzieja? To oznacza, że mamy pewien problem z Bogiem. My idziemy w jedną stronę, a Bóg w drugą i jest bariera pomiędzy nami. Ale Jezus tę barierę może zabrać, może dać nam poczucie bezpieczeństwa i nadzieję – podkreślał główny mówca Tygodnia, Dick Dowsett z Glasgow.


Dziewięciodniowy program Tygodnia składał się m.in. z: 6 wykładów, 35 seminariów, 2 cykli warsztatowych, 7 spektakli dla dzieci oraz 36 spotkań ewangelizacyjnych i 8 koncertów, z których skorzystało kilkanaście tysięcy osób w wieku od 3 do 99+ lat. Transmisje on-line wykładów i spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych przekroczyły 10 000 wyświetleń. A w realizacji całego programu i obsłudze TE pomagało 230 wolontariuszy.

 

Od niedzieli rozpoczyna się druga letnia edycja Tygodnia Ewangelizacyjnego – w Zelowie (zobacz program TEZ) koło Bełchatowa, a w sierpniu trzecia na Mazurach w Mrągowie (zobacz program TEM).