english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Pokój z Bogiem i Jego stworzeniem

Tematy nowego Zwiastuna Ewangelickiego

22.03.2019

Ukazał się nowy numer "Zwiastuna Ewangelickiego".


Pokój z Bogiem i Jego stworzeniem

W czasie pasyjnym autorzy nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 6/2019 proponują zatroszczyć się o  pokój z Bogiem, ludźmi, ale także z całym stworzeniem. Do kogo należy ten świat? – stawia pytanie ks. Łukasz Gaś.

Do ogłoszonego przez Synod Kościoła Roku troski o stworzenie odnoszą się też inni autorzy. Bp Paweł Hause przypomina, że: Człowiek wierzący, człowiek duchowy, dba o dar stworzenia, bo wie i rozumie, od kogo ten dar otrzymał. Anna Pola-Dymek z kolei pisze: Tak jak drzewa jesteśmy dziełem Bożego stworzenia. Nasze korzenie tkwią głęboko w wierze naszych praojców, w dziedzictwie kulturowym, ojcowiźnie. (…) Korona drzewa może z kolei oznaczać owoce naszego życia.

Tematyka pasyjna pojawia się m.in. w tekstach stałych felietonistów, Henryka Dominika i Bogdana Zelera, którzy zachęcają do skonfrontowania naszego życia z przesłaniem Ewangelii.

Czy można zdradzić Jezusa? Jak każdy z nas zachowałby się na miejscu uczestników Ostatniej Wieczerzy – zastanawia się ks. Karol Macura spoglądając na nieuchronnie niszczejący obraz Leonarda da Vinci poświęcony temu ważnemu dla całego chrześcijaństwa wydarzeniu.

W rubryce Zbliżenia o swoim powołaniu, czyli jak to się stało, że wyjechała na kilkuletnią misję do Azji, pisze Monika Byrtek, która pełniła służbę m.in. na dalekomorskim statku Logos Hope. Pierwszą część tej historii można przeczytać na http://www.zwiastun.pl/zwiastun/numery/2019-03-24/zblizenia_62019_44068.pdf

Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.

Można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie. Warunki prenumeraty na 3 stronie w wydaniu papierowym, na www.zwiastun.pl w zakładce Prenumerata oraz w księgarni internetowej ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata

Zapraszamy do lektury.