english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Półkolonie w Bielsku-Białej

Po angielsku, wakacyjnie z Amerykanami.

03.09.2012

 

Boże Narodzenia, walentynki i halloween w jeden tydzień - półkolonie z językiem angielskim, Bielsko-Biała.
 
Większość uczniów po zakończeniu roku szkolnego chce spędzić jak najwięcej czasu z daleka od szkoły. Jednak 80 uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, a nawet liceum postanowiła w trochę inny sposób rozpocząć swoje wakacje.

Od 2 do 8 lipca 2012 r. w szkołach Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja odbyły się półkolonie biblijne z językiem angielskim pod hasłem „Celebrate In American Way”.

 
Z Minnesoty w USA do Bielska-Białej przylecieli z ks. Timothy Hinrichs i Renata Hinrichs, którzy parę lat temu prowadzili szkołę biblijną w Dzięgielowie, a obecnie wraz ze swoimi parafianami z Mankato prowadzili zajęcia w siedmiu grupach wiekowych.
 
Program był tak przygotowany, że codziennie świętowano z innej okazji. Niektóre święta nie były znane polskim uczestnikom – Święto Dziękczynienia, Dzień św. Patryka czy Halloween. Każdy dzień zaczynał się od wspólnego śpiewania oraz przedstawienia danego święta i powiązanej z nim historii biblijnej.
 
Wtorek były to dla wszystkich Walentynki, a historia biblijna z nimi powiązana to przyjaźń Dawida i Jonatana. Po rozpoczęciu dzieci i młodzieży spędzali czas w grupach ze swoimi amerykańskimi i polskimi opiekunami.
 
Każdy dzień wypełniony był różnorodnymi zajęciami – zabawy językowe, prace plastyczne oraz amerykańskie zabawy sportowe.
 
Cały tydzień zakończył się niedzielnym nabożeństwem, na którym uczestnicy półkolonii zaprezentowały rodzicom to, czego nauczyły się w trakcie całego tygodnia. Zarówno grupa, która przeleciała ze USA, jak i polscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z czasu spędzonego na półkoloniach i mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się ponownie zorganizować takie zajęcia.