english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życie to oddech

  Życie to oddech

  06.06.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do udziału w akcji na rzecz chrześcijańskiego szpitala w Asuanie, w Egipcie. Od 8 miesięcy  w tym szpitalu pracuje Anna Pinkas z CME. czytaj całość »
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  26.06.2016 W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołowie odbyła się w dniach 26-29 maja Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej. czytaj całość »
 • Do Niego się przytul

  Do Niego się przytul

  01.06.2016 Hasło tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie – Przytuleni, nawiązuje do słów z Księgi Izajasza: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał (…). Mówcą spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych (codziennie o godz. 17.00, od 2 do 10 lipca) jest Dick Dowsett. Ewangelista będzie czerpał inspiracje z Ewangelii św. Jana, a swoje pierwsze spotkanie zatytułowane "Bóg kocha cię tak bardzo, że stworzył cię i obdarzył twoje życie celem" kieruje szczególnie do tych osób, które czują, że ich życie pozbawione jest sensu. Są osamotnione, bez radości życia. czytaj całość »
 • Aktualny stan ekumenii

  Aktualny stan ekumenii

  28.05.2016

  28 maja w Kamieniu Śląskim na Opolszczyźnie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: „Aktualny stan ekumenii” podczas której zaprezentowano „Encyklopedię ekumenizmu w Polsce (1964-2014)”. czytaj całość »

 • Zjazd Bratniej Pomocy w Sycowie

  Zjazd Bratniej Pomocy w Sycowie

  31.05.2016

  153. Zjazd Bratniej Pomocy im. króla Gustawa Adolfa odbył się w Sycowie na Dolnym Śląsku. Delegaci parafii m.in. z Lublina, z Piotrkowa Tryb. oraz z całego Śląska zatwierdzili podział ponad 250 tys. zebranych ofiar. W spotkaniu uczestniczył bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Encyklopedia Ekumenizmu w Polsce

  Encyklopedia Ekumenizmu w Polsce

  31.05.2016

  Ukazała się Encyklopedia Ekumenizmu w Polsce (EEP), obejmująca lata 1964-2014. Prezentacja publikacji odbyła się 28 maja br. podczas Międzynarodowej Konferencji Teologicznej w Kamieniu Śląskim, której honorowym gościem był kard. Walter Kasper, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. czytaj całość »

 • W diasporze na ludowo

  W diasporze na ludowo

  23.05.2016

  Tegoroczny Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej, który odbył się w Radomiu, nosił hasło: Na ludową nutęczytaj całość »

 • Pomorze: Przed Jubileuszem Reformacji

  Pomorze: Przed Jubileuszem Reformacji

  18.05.2016

  17 maja 2016 roku w siedzibie Biskupa Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej odbyło się posiedzenie komitetu organizacyjnego obchodów 500-lecia Reformacji w Gdańsku i na Pomorzu.  czytaj całość »