english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dyskusja o ordynacji kobiet

  Dyskusja o ordynacji kobiet

  26.05.2015

  – Równy dostęp do urzędu duchownego jest naszym świadectwem ewangelii – mówił ewangelicki biblista prof. Jakub Slawik podczas konferencji „Ordynacja kobiet w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce”. – Sprzeciw wobec ordynacji kobiet to wierność nauczaniu apostolskiemu – podkreślał natomiast Artur Welman.

  czytaj całość »
 • Święto Zesłania Ducha Świętego

  Święto Zesłania Ducha Świętego

  23.05.2015

  Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dziesięć dni po Jego Wniebowstąpieniu, chrześcijanie obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego.

   
  czytaj całość »
 • O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  21.05.2015

  Doświadczenie zesłania Ducha Bożego jest elementarnym przeżyciem: czekanie już się skończyło. Żyjemy! Jest siła, która otwiera niebo, mobilizuje ludzi i ich inspiruje: do życia i do miłości– pisze bp Waldemar Pytel, rozważając Słowo Boże przypominające o zesłaniu Ducha Świętego, czyli dniu narodzin Kościoła. Na tym zagadnieniu skupiają się także myśli innych autorów najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 10/2015. czytaj całość »

 • Forum Diakonii

  Forum Diakonii

  16.05.2015

  W Warszawie odbyło się Forum Diakonii na temat „Teoretyczne i praktyczne spojrzenie na pracę diakonijną i politykę społeczną w Polsce. Partnerstwo z niemieckimi partnerami”. czytaj całość »

 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  14.05.2015 Już dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »
 • Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  12.05.2015 Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.  czytaj całość »
 • Na pomoc Nepalowi

  Na pomoc Nepalowi

  04.05.2015 Diakonia Kościoła Ewangelicko-Ausgburskiego w Polsce rozpoczęła zbiórkę środków finansowych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. czytaj całość »
 • Wakacje ważne w przeżywaniu szczęścia

  Wakacje ważne w przeżywaniu szczęścia

  11.05.2015 Wielu rodzionom brakuje na wydatki związane z wypoczynkiem dzieci. Tymczasem to ważna potrzeba psychologiczna i rozwojowa najmłodszych. czytaj całość »