english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  05.05.2016

  Dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »

 • Ambasadorzy w Kościele Pokoju

  Ambasadorzy w Kościele Pokoju

  02.05.2016

  Prezydenci, premierzy i królowie, także ci żyjący współcześnie, gościli w świdnickim Kościele Pokoju i zawsze wyrażali zachwyt dla niezwykłej, drewnianej świątyni. Do grona oczarowanych dołączyło kilkudziesięciu ambasadorów. czytaj całość »

 • Niedziela Modlitwy z abp Uppsali

  Niedziela Modlitwy z abp Uppsali

  03.05.2016Modlitwa jest czymś, co zawsze się dzieje wokół nas, tkwi we wnętrzu każdego człowieka. Może być wprawdzie zapomniana lub ukryta, ale zawsze jest obecna jako ludzka zdolność – mówiła podczas kazania w ewangelickim kościele św. Mateusza w Łodzi arcybiskup Uppsali Antje Jackelen. czytaj całość »
 • Nagroda im. ks. L. Otto i 1050. rocznica Chrztu

  Nagroda im. ks. L. Otto i 1050. rocznica Chrztu

  27.04.2016

  Tegoroczne wręczenie statuetek Nagrody im. ks. Leopolda Otto połączone było z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski. czytaj całość »

 • Życie to oddech

  Życie to oddech

  27.04.2016 Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Życie do oddech" na rzecz chrześcijańskiego szpitala w Asuanie, w Egipcie. czytaj całość »
 • Biskup Kościoła u głogowskich luteran

  Biskup Kościoła u głogowskich luteran

  21.04.2016

  Zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec odwiedził ewangelików w Głogowie, którzy po 70 latach przerwy otrzymali własne miejsce modlitwy. Po raz pierwszy w nowym miejscu nabożeństwo zgromadziło wiernych w Wielki Piątek. czytaj całość »

 • Taka tradycja?

  Taka tradycja?

  27.04.2016

  Gdzie byliśmy w Wielki Piątek? – pyta bp Marian Niemiec, zachęcając w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” do refleksji nad naszym przeżywaniem tego najważniejszego święta: Gdy pytam: dlaczego nie ma nabożeństw porannych, słyszę: taka tradycja, rano ludzie pracują, nikt do kościoła nie przyjdzie. Takie stwierdzenie napawa smutkiem. czytaj całość »

 • Wielkanocna interpunkcja

  Wielkanocna interpunkcja

  23.04.2016 Już po raz dziewiąty spotkali się w Zabrzu (9.4.2016) przedstawiciele środowiska medycznego z terenu Diecezji Katowickiej i Cieszyńskiej. Okazją do spotkania był przypadający 7 kwietnia Dzień Pracownika Służby Zdrowia. czytaj całość »