english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  10.06.2015

  W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku w Gdańsku odbyła się konferencja naukowa Życie i dzieło mistrza Jana Husa w 600. rocznicę męczeńskiej śmierci.  czytaj całość »

 • W PO PROSTU więcej głosów i tematów

  W PO PROSTU więcej głosów i tematów

  09.06.2015

  Program radiowy „Po prostu”, który od 12 lat przygotowuje Centrum Misji i Ewangelizacji i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach w ostatnim czasie wzbogacił się o kilka nowych pozycji, nowe głosy i nową tematykę. Wszystkie zmiany mogą powiększyć grono słuchaczy, ze względu na zainteresowania, wiek i aktywność społeczną. czytaj całość »

 • O konfirmacji, wierze i życiu

  O konfirmacji, wierze i życiu

  09.06.2015

  Czas konfirmacji to  moment w roku kościelnym, w którym częściej niż zwykle przychodzą nam do głowy refleksje na temat naszej życiowej drogi i rozwoju naszej wiary.  czytaj całość »

 • 152. Zjazd Bratniej Pomocy

  152. Zjazd Bratniej Pomocy

  05.06.2015

  Od wielu lat ewangelicy w środkowej Europie obchodzą uroczystość Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. W Polsce ten dzień wypada w katolickie święto Bożego Ciała. czytaj całość »

 • Świętowali pogranicznicy

  Świętowali pogranicznicy

  05.06.2015

  16 maja 1991 roku powstała nowa formacja mundurowa - Straż Graniczna. Wówczas Wojska Ochrony Pogranicza przekazały swoje obowiązki i tradycje nowo powstałej formacji. Każdego roku miesiąc maj zarezerwowany jest we wszystkich oddziałach Straży Granicznej dla obchodów święta tej służby.  czytaj całość »

 • Keep calm do 30 czerwca

  Keep calm do 30 czerwca

  02.06.2015 Centrum Misji i Ewangelizacji chce wspomóc lokalne hospicja – w Cieszynie i w Skoczowie. Kampania Keep calm - Uspokój się skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję, poczuć się lepiej, zrzucić zbędne kilogramy i jednocześnie wesprzeć hospicja. czytaj całość »
 • Strażackie świętowanie

  Strażackie świętowanie

  31.05.2015

  W sobotę 16 maja w Żorach odbyło się XIV Ekumeniczne Spotkanie Strażaków. Uroczystość zgromadziła wielu strażaków i ich duszpasterzy. czytaj całość »

 • Biegliśmy dla Antosia

  Biegliśmy dla Antosia

  24.05.2015

  W niedzielę 24 maja w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach odbył się I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. czytaj całość »