english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Taka tradycja?

  Taka tradycja?

  27.04.2016

  Gdzie byliśmy w Wielki Piątek? – pyta bp Marian Niemiec, zachęcając w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” do refleksji nad naszym przeżywaniem tego najważniejszego święta: Gdy pytam: dlaczego nie ma nabożeństw porannych, słyszę: taka tradycja, rano ludzie pracują, nikt do kościoła nie przyjdzie. Takie stwierdzenie napawa smutkiem. czytaj całość »

 • Wielkanocna interpunkcja

  Wielkanocna interpunkcja

  23.04.2016 Już po raz dziewiąty spotkali się w Zabrzu (9.4.2016) przedstawiciele środowiska medycznego z terenu Diecezji Katowickiej i Cieszyńskiej. Okazją do spotkania był przypadający 7 kwietnia Dzień Pracownika Służby Zdrowia. czytaj całość »
 • Rodzinne wczasy w Sorkwitach 2016

  Rodzinne wczasy w Sorkwitach 2016

  22.04.2016 Już po raz kolejny organizowane są rodzinne wczasy na Mazurach. Tym razem zaplanowano aż 9 dni wspólnego wypoczynku, dyskusji, zwiedzania oraz czasu na pogłębianie duchowego rozwoju i ewangelickiej tożsamości. czytaj całość »
 • Na początku był Chrystus

  Na początku był Chrystus

  23.04.2016

  W marcu bieżącego roku ukazała się książka pt. "Na początku był Chrystus", będąca szeroką relacją z rozmów biskupów trzech wyznań chrześcijańskich. czytaj całość »

 • Przesłanie w 1050-lecie Chrztu Polski

  Przesłanie w 1050-lecie Chrztu Polski

  16.04.2016 W Poznaniu, 15 kwietnia, podczas obchodów 1050--lecia Chrztu Polski podpisano wspólne rzymskokatolicko-luterańskie przesłanie. czytaj całość »
 • O naszych lękach

  O naszych lękach

  20.04.2016 Ziemia nigdy nie była specjalnie spokojna, a ludzkie życie bezpieczne. Minione pokolenia zapewne żyły nawet w większym zagrożeniu egzystencji i pod wpływem wielu uzasadnionych powodów do lęku, a pomimo tego współczesne pokolenie wydaje się być szczególnie zalęknione.   czytaj całość »
 • Ukazać inny świat

  Ukazać inny świat

  20.04.2016 W Międzynarodowym Dniu Dzieci Ulicy – 12 kwietnia - bytomska Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Centrum Misji i Ewangelizacji zorganizowała konferencję „Od obserwacji do relacji. Streetworking wśród dzieci i młodzieży marginalizowanej społecznie”. Celem konferencji było przybliżenie pracy streetworkera oraz problemu marginalizacji wśród młodych ludzi.  czytaj całość »
 • Nagroda im. ks. L. Otto i rocznica Chrztu Polski

  Nagroda im. ks. L. Otto i rocznica Chrztu Polski

  23.04.2016

  Tegoroczne wręczenie statuetek Nagrody im. ks. Leopolda Otto połączone było z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski. Z tej  okazji diecezja cieszyńska i Wydawnictwo Augustana zorganizowały sympozjum w Bielsku-Białej. Z wykładem Chrzest fundamentem życia chrześcijańskiego wystąpił dr Jerzy Sojka  (ChAT). czytaj całość »