english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życie to wejście w zielone

  Życie to wejście w zielone

  22.11.2015 „Listy dla wszystkich, którzy wychowują dzieci tego świata” – tymi słowami Herbert Brokering podpowiada komu może przydać się książka, która jest zbiorem jego listów do swoich dzieci. Zastanawiający jest spis treści "Listów do moich dzieci", który w wielu wypadkach zwraca się do odbiorców w drugiej osobie liczby mnogiej: Miejsce, które polubicie; Bawcie się dobrze; Patrzcie w górę, patrzcie w dół; Jesteście godni podziwu. Brokering pisze do swoich dzieci, w których, jak szczerze wyznaje, jest zakochany. Iluż z nas jest zakochanych w swoich dzieciach? O jaką miłość tak naprawdę chodzi? czytaj całość »
 • Rozpoczął się Adwent 2015

  Rozpoczął się Adwent 2015

  29.11.2015

  W niedzielę, 29 listopada rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2015. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem.

  czytaj całość »
 • Inny adwent

  Inny adwent

  28.11.2015

  Święta Bożego Narodzenia nie zaczynają się pod koniec listopada, jak usiłuje o tym przekonać świat, zwłaszcza ten związany z handlem i usługami. Symbole adwentu, jeżeli w ogóle są, często stają się tylko zewnętrznym wyrazem, niezwiązanym z postawą serca. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy 25 grudnia i jest to moment kulminacyjny specjalnego okresu oczekiwania, który poprzedza to wielkie wydarzenie – adwentu. Cztery tygodnie adwentu mogą być czasem duchowego wzrostu, aby Boże Narodzenie, jak ziarno zakiełkowało w nas i wydało owoce, uradowało nas, rozjaśniło od środka, jak światło w ciemności. czytaj całość »

 • Szlakiem protestantyzmu w Polsce

  Szlakiem protestantyzmu w Polsce

  17.11.2015

  W związku z obchodzonym w roku 2017 jubileuszem pięćsetlecia Reformacji Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z inicjatywy Oddziału Międzyuczelnianego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie ustanowiło odznakę „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”.  czytaj całość »

 • Pomagamy zrozumieć Biblię

  Pomagamy zrozumieć Biblię

  09.11.2015 Centrum Misji i Ewangelizacji serdecznie zaprasza do bezpłatnego korzystania z zasobów strony egzegeza.pl. Egzegeza z języka starogreckiego oznacza wyjaśnianie, tłumaczenie, interpretowanie – na portalu egzegeza.pl zamieszczane są omówienia biblijnych fragmentów, które stanowią podstawę niedzielnych kazań w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. czytaj całość »
 • Wybrano biskupa Diecezji Cieszyńskiej

  Wybrano biskupa Diecezji Cieszyńskiej

  21.11.2015

  Synod diecezjalny obradujący w Bielsku-Białej wybrał ks. dr Adriana Korczago na zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. W pierwszej turze wyborów za kandydatem zagłosowało 60 synodałów z 111 obecnych. czytaj całość »

 • W adwencie otwierajmy serca

  W adwencie otwierajmy serca

  26.11.2015

  Jak zwykle na początku nowego roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” (nr 22/2015) wypełnia adwentowa tematyka.  czytaj całość »

 • Konkurs - najlepsza monografia o Reformacji

  Konkurs - najlepsza monografia o Reformacji

  31.10.2015 Dla uczczenia przypadającej w 2017 roku 500. rocznicy Reformacji Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. Jerzy Samiec ogłosił 31 października 2015 r. konkurs na najlepsze monografie naukowe na temat Reformacji protestanckiej i jej spuścizny. czytaj całość »