english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Single w Piosku

  Single w Piosku

  07.02.2015

  W weekend, od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. w Beskidzkiej Oazie w Czeskiej Republice, odbyło się kolejne spotkanie singli czyli starszej młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się kolacją, wspólnymi wspomnieniami z minionych spotkań i wyjazdów.  czytaj całość »

 • Olimpiada zimowa

  Olimpiada zimowa

  07.02.2015

  Ponad 250 uczestników z Polski i Czech wzięło udział w XIII Zimowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej, rywalizując ze sobą w slalomie na nartach i snowboardzie oraz w biegach narciarskich. W tym roku rywalizacja odbywała się na stoku "Złoty Groń" w Istebnej oraz na trasach "Jonidła" w Wiśle-Centrum. czytaj całość »

 • Nabożeństwo i ekumenia

  Nabożeństwo i ekumenia

  07.02.2015 Dwa tematy wiodą prym w „Zwiastunie Ewangelickim” 3/2015: ekumenia i nabożeństwo. czytaj całość »
 • Prezydent niemieckiej Diakonii w Polsce

  Prezydent niemieckiej Diakonii w Polsce

  01.02.2015 – Jestem pod wrażeniem waszej kreatywności i siły oraz tego, jak dużo robicie będąc stosunkowo małym Kościołem – mówił prezydent Diakonii Niemieckiej ks. Ulrich Lilie na spotkaniu w Centrum Luterańskim w Warszawie. czytaj całość »
 • Sola Scriptura w diecezjach

  Sola Scriptura w diecezjach

  21.01.2015

  Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2014/2015” odbył się w sobotę 10 stycznia br. w kilku miejscowościach: Ustroniu, Jastrzębiu-Zdroju, Ostródzie, Poznaniu i Łodzi. czytaj całość »

 • Życiowe tematy

  Życiowe tematy

  21.01.2015

  Nie trzeba być ichtiologiem, żeby stwierdzić, że są przecież wśród nas różne okazy – pisze ks. Michał Walukiewicz w drugim tegorocznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego”. czytaj całość »

 • Spotkanie samorządowców

  Spotkanie samorządowców

  21.01.2015

  W 1. Niedzielę po Epifanii, 11 stycznia br. w Wiśle odbyło się spotkanie samorządowców ewangelików. Zorganizowali je: biskup Kościoła Jerzy Samiec, biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler oraz parafia ewangelicka w Wiśle. czytaj całość »

 • Szkoły znów wysoko

  Szkoły znów wysoko

  21.01.2015

  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego znalazło się czołówce prestiżowego rankingu liceów, który przygotowuje magazyn „Perspektywy”. Inne ewangelickie szkoły także są na wysokich pozycjach.  czytaj całość »