english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  06.01.2016

  Biskup Adrian Korczago został nowym zwierzchnikiem Diecezji Cieszyńskiej Kościoła luterańskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii uroczystość konsekracji odbyła się w Kościele Jezusowym w Cieszynie, będącym jednym z sześciu kościołów łaski, jakie powstały w pierwszej ćwierci XVIII wieku na Śląsku, dziś największym murowanym kościele ewangelickim w Polsce, zwanym ze względu na swoje znaczenie "matką kościołów".

  czytaj całość »
 • Rozpoczął się Rok Kościoła

  Rozpoczął się Rok Kościoła

  06.01.2016

  Rok 2016 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce został ogłoszony Rokiem Kościoła. Ewangelicy wyznają wiarę w "jeden powszechny i apostolski Kościół", którego głową jest Jezus Chrystus. Wierni tworzą wspólnotę ochrzczonych, budującą wiarę i życie na Słowie Bożym. czytaj całość »

 • Dzieci tego potrzebują

  Dzieci tego potrzebują

  06.01.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie funduszu „Daj dzieciom nadzieję”, dzięki temu dzieci z uboższych rodzin mogą wypocząć - na zimowisku (przed drugim półroczem szkolnym), albo na obozie letnim (po całym roku szkolnym). czytaj całość »
 • Etap diecezjalny Sola Scriptura

  Etap diecezjalny Sola Scriptura

  30.12.2015

  Już 9 stycznia 2016 r. we wszystkich diecezjach odbędzie się etap diecezjalny 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” 2015/2016, którego organizatorem jak co roku jest Wydawnictwo Augustana. czytaj całość »

 • Święto Epifanii 2016

  Święto Epifanii 2016

  06.01.2016

  Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifanii Kościół Ewangelicko-Augsburski wraz z innymi Kościołami tradycji zachodniej obchodzi w dniu 6 stycznia. czytaj całość »

 • Życzenia Biskupa Kościoła na Nowy Rok

  Życzenia Biskupa Kościoła na Nowy Rok

  31.12.2015 "Powinniśmy zaufać Bogu" podkreślił w swoich życzeniach do wiernych Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Rok 2016 ogłoszony Rokiem Kościoła

  Rok 2016 ogłoszony Rokiem Kościoła

  01.01.2016

  Rok 2016 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce został ogłoszony Rokiem Kościoła. Ewangelicy wyznają wiarę w "jeden powszechny i apostolski Kościół", którego głową jest Jezus Chrystus. Wierni tworzą wspólnotę ochrzczonych, budującą wiarę i życie na Słowie Bożym.
    czytaj całość »

 • W wigilię na nabożeństwie

  W wigilię na nabożeństwie

  24.12.2015 Po raz pierwszy, na portalu luteranie.pl, opublikowano pory nabożeństw wigilijnych i świątecznych odbywających się we wszystkich kościołach i kaplicach ewangelickich w Polsce. czytaj całość »