english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • W pałacu prezydenckim - ekumenicznie

  W pałacu prezydenckim - ekumenicznie

  21.01.2019 W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych. Obecny na nim był bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Zadbajmy o wspólny dom

  Zadbajmy o wspólny dom

  18.01.2019

  W pierwszym w 2019 roku „Zwiastunie Ewangelickim” polecamy szczególnie teksty odnoszące się do   ogłoszonego przez Synod Kościoła Roku troski o stworzenieczytaj całość »

 • List pasterski i zbiórka na WOŚP

  List pasterski i zbiórka na WOŚP

  18.01.2019

  W dniu dzisiejszym, Konsystorz Kościoła podjął dezycję o wystosowaniu apelu, zachęcającego parafie do organizacji zbiórki datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. czytaj całość »

 • Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  16.01.2019

  15 stycznia odbyło się w Centrum Luterańskim spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej. czytaj całość »

 • Wezwanie Kościołów do przeciwdziałania nienawiści

  Wezwanie Kościołów do przeciwdziałania nienawiści

  16.01.2019

  „Jako Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej chcemy jednoznacznie wystąpić przeciwko wszelkim przejawom nienawiści, w tym mowie nienawiści obecnej w debacie publicznej. Nienawiść oddala nas od siebie, sprawia, że pielęgnujemy uprzedzenia i zamiast budować silne i solidarne społeczeństwo, zgadzamy się na utrwalanie podziałów” – czytamy w wezwaniu Kościołów członkowskich PRE ogłoszonym podczas Ekumenicznego Spotkania Noworocznego. czytaj całość »

 • Potrzebujemy mowy miłości, a nie nienawiści

  Potrzebujemy mowy miłości, a nie nienawiści

  14.01.2019

  – Słyszymy o mowie nienawiści, która przynosi różnego rodzaju konsekwencje, jak chociażby wczorajszy atak na prezydenta Gdańska. Powinniśmy zacząć mówić o mowie miłości, która powinna w sobie zawierać wiele szacunku dla drugiego człowieka, chociaż możemy nie we wszystkim się zgadzać – powiedział prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec podczas konferencji prasowej z okazji zbliżających się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz Dnia Judaizmu i Dnia Islamu w Kościele Rzymskokatolickim. czytaj całość »

 • Ordynacja w Cieszynie

  Ordynacja w Cieszynie

  06.01.2019 5 stycznia, w kościele Jezusowym w Cieszynie odbyła się ordynacja na duchownych. czytaj całość »
 • International Camp Counselor Program

  International Camp Counselor Program

  09.01.2019

  Rusza kolejna edycja programu „International Camp Counselor”  Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Stanach Zjednoczonych (ELCA).   czytaj całość »