english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Modlitwa i wzajemna miłość

  Modlitwa i wzajemna miłość

  24.01.2016

  Wspólne oddawaniu Bogu chwały jest podstawą wspólnoty – powiedział ks. Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce podczas kazania u warszawskich metodystów wygłoszonego 22 stycznia br., w piąty dzień Powszechnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. czytaj całość »

 • Zapalmy Światło pamięci

  Zapalmy Światło pamięci

  27.01.2016
  27 stycznia 2016 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień upamiętnia miliony Żydów zgładzonych podczas drugiej wojny światowej. Jego data przypada w rocznicę wyzwolenia więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.
  czytaj całość »
 • Postylla belferska

  Postylla belferska

  25.01.2016
  25 stycznia Kościół obchodzi Dzień Nawrócenia Apostoła Pawła. Z tej okazji na portalu Dekady Reformacji ukazało się pierwsze polskie tłumaczenie kazania Filipa Melanchtona, jednego z kluczowych teologów XVI-wiecznej Reformacji. Tłumaczenia okolicznościowego kazania podjął się dr Paweł Matwiejczuk, etnograf i teolog ewangelicki.
  czytaj całość »
 • Rozpoczyna się Przedpoście

  Rozpoczyna się Przedpoście

  24.01.2016

  Ostatnia Niedziela po Epifanii (17 I) zakończyła okres bożonarodzeniowy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. W tradycji polskiej zwieńczenie okresu świąt Narodzenia Pańskiego łączone jest nieraz ze świętem Ofiarowania Pana Jezusa – Dniem Oczyszczenia Marii Panny (2 lutego), obchodzonym również przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. czytaj całość »

 • Dwudziesty raz w Jaworniku

  Dwudziesty raz w Jaworniku

  24.01.2016

  W dniach od 22 grudnia 2015 r. do 2 stycznia 2016 r. w parafii w Wiśle Jaworniku już po raz 20. odbywały się wczasy świąteczno - noworoczne dla osób samotnych i czujących się samotnymi.  czytaj całość »

 • Będzie gorąco!

  Będzie gorąco!

  23.01.2016 W ferie zimowe na pewno nie trzeba chodzić do szkoły, ale to nie znaczy, że nie można się rozwijać. Tajniki druku 3D, elektronika i programowanie mikrokontrolerów, warsztaty z realizacji dźwięku to coś, co można poznać z pierwszej ręki na zimowisku w Wiśle Czarnem. To tu, po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, organizowany jest 2. Chrześcijański Obóz Technologiczny. Organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji czeka na chętnych. Można wziąć udział w całym obozie lub dojeżdżać na zajęcia. Naprawdę warto! Poprowadzą je pasjonaci - eksperci.   czytaj całość »
 • Wyzwania w Roku Kościoła

  Wyzwania w Roku Kościoła

  16.01.2016

  Pierwsze dni nowego roku skłaniają do refleksji i planów. Jak duchowo zagospodarować nadchodzący rok? – zastanawia się w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 1/2016 ks. Jan Badura. czytaj całość »

 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  15.01.2016 Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie w roku 2016 odbędzie się w dniach od 2 do 10 lipca, a ewangelistą dla młodzieży i dorosłych będzie Dick Dowsett. czytaj całość »