english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe ma 20 lat

  Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe ma 20 lat

  04.11.2015

  W poniedziałek, 2 listopada br., Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe świętowało 20. rocznicę swojego odtworzenie w Wojsku Polskim. Jubileusz ten był połączony z Konferencją Naczelnych Kapelanów krajów UE i NATO. czytaj całość »

 • Synod diecezjalny w Poznaniu

  Synod diecezjalny w Poznaniu

  05.11.2015

  W Święto Reformacji, 31 października 2015 roku, w Poznaniu odbyła się jesienna sesja Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła. czytaj całość »

 • Reformacja z Modlitewnikiem kobiet

  Reformacja z Modlitewnikiem kobiet

  02.11.2015

  W Święto Reformacji w kościele Jezusowym w Cieszynie miało miejsce szczególne wydarzenie. Podczas świątecznego nabożeństwa odbyła się promocja "Modlitewnika kobiet" z udziałem redaktor naczelnej Wydawnictwa Warto, Bożeny Giemzy oraz jedenastu autorek spośród 41 współtworzących książkę. czytaj całość »

 • Modlitwa ma olbrzymią moc

  Modlitwa ma olbrzymią moc

  14.11.2015 Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec zwraca się do wiernych z prośbą o modlitwę. czytaj całość »
 • Wigilijna świeca i ordynacja kobiet

  Wigilijna świeca i ordynacja kobiet

  09.11.2015

  Jesienne obrady Synodu Diecezji Katowickiej, który odbył się 7 listopada be. w Bytomiu-Miechowicach, zdominowały dwa tematy - inauguracja akcji Widilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz dyskusja o ordynacji kobiet. czytaj całość »

 • Na świąteczną paczkę nie jest za późno

  Na świąteczną paczkę nie jest za późno

  12.11.2015 "Wirtualny prezent" to bardzo prosta i wygodna forma włączenia się w akcję wysyłania prezentów dzieciom zagrożonym ubóstwem na Ukrainie, w Białorusi i w Rumunii. Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do działania. Termin mija 30 listopada. czytaj całość »
 • Rodzinny adwent

  Rodzinny adwent

  07.11.2015 Wydawnictwo Augustana co roku wydaje książkę dla dzieci na czas adwentu. czytaj całość »
 • Prezent pod choinkę 2015

  Prezent pod choinkę 2015

  03.11.2015 Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też przysyłano paczki! Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły, a ile dawały radości!  czytaj całość »