english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Otwórzmy serca dla uchodźców

  Otwórzmy serca dla uchodźców

  09.09.2015 "Chciałbym abyśmy byli Kościołem służącym Bogu poprzez miłość wyrażaną pomaganiem biednym. Kochajmy uchodźców, bo w nich przychodzi do nas Chrystus." czytaj całość »
 • Drzewa rosną w lesie

  Drzewa rosną w lesie

  10.09.2015

  „Już tęsknię”,  „Siadam do śniadania i zamiast mnóstwa krzeseł tylko moje. Pomidorów nie brakuje, ale brakuje mi Was”, „Jadę autobusem, słucham muzyki TGD i czytam posty, po policzku płyną łzy, a ludzie dziwnie patrzą”. To tylko niektóre wpisy na portalu społecznościowym, jakie pojawiły się po tegorocznym Tygodniu Ewangelizacyjnym w Karpaczu. Trudno będzie atmosferę tych dni ubrać w słowa, ale spróbujmy. czytaj całość »

 • Wczasy dla rodzin 2015

  Wczasy dla rodzin 2015

  16.08.2015

  W drugim tygodniu sierpnia w Sorkwitach na Mazurach, odbyły się drugie wczasy dla rodzin. Wzięło w nich udział ponad 40 osób z różnych stron Polski. czytaj całość »

 • Dostrzec miłość

  Dostrzec miłość

  05.09.2015 W dniach 28-31 sierpnia pracownicy Biura Konsystorza i Diakonii wraz z bp Jerzym Samcem i dyr. Wandą Falk, odwiedzili ośrodki diakonijne w Berlinie. czytaj całość »
 • Zacznij 14 września w Węgrowie

  Zacznij 14 września w Węgrowie

  11.09.2015 PROGRAM "Twój Czas Trzeźwości" (TCT) z refleksją biblijną jest dla osób borykających się z problemem alkoholowym, oparty na pracy w grupie i indywidualnym kontakcie z prowadzącymi. czytaj całość »
 • Nowe dzwony w Warszawie

  Nowe dzwony w Warszawie

  16.09.2015

  Rady Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy zaprasza wszystkich na nabożeństwo Słowa Bożego połączone z uroczystością poświęcenia nowych dzwonów, które odbędzie się 16 września (środa) o godz. 19:00 w kościele Świętej Trójcy.


    czytaj całość »

 • Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  02.09.2015

  W ramach projektu „Luterańska enklawa” na placu Pokoju w Świdnicy trwają intensywne prace. Wnętrze kościoła odzyskuje pierwotny blask, a na plebanii powstanie Dolnośląski Instytut Ewangelicki. czytaj całość »

 • By pozostali w pamięci...

  By pozostali w pamięci...

  31.08.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle organizuje uroczystości upamiętniające polskich ewangelików więzionych i zamęczonych w KL Mauthausen-Gusen. Tablicę pamiątkową na terenie byłego hitlerowskiego obozu odsłonią ks. Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Artur Lorkowski, Ambasador RP w Austrii.  czytaj całość »