english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Proboszcz, maratończyk, poeta

  Proboszcz, maratończyk, poeta

  28.12.2014 Ksiądz, duszpasterz, mąż, ojciec, wykładowca i maratończyk – to nie wiele różnych postaci, ale tylko niektóre z ról, które w swym bogatym życiu pełni Sławomir Sikora. Dodajmy jeszcze: poeta, bo ks. Sławek wydał właśnie swój tomik wierszy zatytułowany Myśli w biegu. czytaj całość »
 • Życzenia Biskupa Kościoła

  Życzenia Biskupa Kościoła

  24.12.2014

  Jezus zachęca do pójścia za Nim. Czasem oznacza to potrzebę zrobienia wielkich porządków. Czasem powywracania do góry nogami wszystkiego, co pozornie wydaje się działać prawidłowo. czytaj całość »

 • Zmarła śp. Gertruda Molin

  Zmarła śp. Gertruda Molin

  20.12.2014 21 grudnia br. zmarła przeżywszy 92 lata śp. pastorowa Gertruda Molin, wdowa po długoletnim proboszczu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej śp. ks. Gustawie Molinie. czytaj całość »
 • Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  21.12.2014 Grupa Pedagogów Ulicy w Bytomiu ma za sobą pracowity rok i dwie piękne świąteczne akcje charytatywne. czytaj całość »
 • Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  20.12.2014

  W człowieku jest przestrzeń czystej ciszy i milczenia (…). W niej rodzi się Bóg, by człowiek stał się sobą na podobieństwo Zbawiciela. Wtedy życie staje się prawdziwe i pełne światła – pisze ks. Marek Jerzy Uglorz w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 24/2014. czytaj całość »

 • Nowi doktorzy nauk teologicznych

  Nowi doktorzy nauk teologicznych

  19.12.2014

  Rada Wydziału Teologicznego  Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej przyznała stopień doktora nauk teologicznych trzem duchownym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce: ks. dr. Grzegorzowi Giemzie, ks. dr. Ireneuszowi Lukasowi i ks. dr. Adamowi Malinie. czytaj całość »

 • Dobry sposób na spotkanie z drugim człowiekiem

  Dobry sposób na spotkanie z drugim człowiekiem

  16.12.2014 Koniec roku to czas podsumowań, także dla Wydawnictwa Warto Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Jozue i sędziowie w Ziemi Obiecanej

  Jozue i sędziowie w Ziemi Obiecanej

  16.12.2014

  W ostatnim tygodniu listopada odbył się etap parafialny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2014/2015”. Wzięły w nim udział parafie z pięcie diecezji naszego Kościoła – cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej i warszawskiej. czytaj całość »