english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Strażackie świętowanie

  Strażackie świętowanie

  31.05.2015

  W sobotę 16 maja w Żorach odbyło się XIV Ekumeniczne Spotkanie Strażaków. Uroczystość zgromadziła wielu strażaków i ich duszpasterzy. czytaj całość »

 • Biegliśmy dla Antosia

  Biegliśmy dla Antosia

  24.05.2015

  W niedzielę 24 maja w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach odbył się I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. czytaj całość »

 • Cieszyńskie śpiewanie

  Cieszyńskie śpiewanie

  28.05.2015

  W niedzielę Jubilate (26.04) w kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 59. Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej.   czytaj całość »

 • Fajny to znaczy nie byle jaki

  Fajny to znaczy nie byle jaki

  27.05.2015 Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos do Mrągowa. Wśród atrakcji spływ kajakowy, emocje podczas spaceru wśród... oswojonych jeleni i dzień na tradycyjnym mazurskim gospodarstwie!   czytaj całość »
 • Polki chcą pomóc Burkinkom

  Polki chcą pomóc Burkinkom

  27.05.2015 Od 8 marca do 26 maja trwała w Polsce kampania społeczna pod nazwą Sekretna Misja Kobiet na rzecz mieszkanek Burkina Faso, jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce, której towarzyszyło hasło „Łączy nas więcej niż myślisz”. czytaj całość »
 • Dyskusja o ordynacji kobiet

  Dyskusja o ordynacji kobiet

  26.05.2015

  – Równy dostęp do urzędu duchownego jest naszym świadectwem ewangelii – mówił ewangelicki biblista prof. Jakub Slawik podczas konferencji „Ordynacja kobiet w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce”. – Sprzeciw wobec ordynacji kobiet to wierność nauczaniu apostolskiemu – podkreślał natomiast Artur Welman.

  czytaj całość »
 • Święto Zesłania Ducha Świętego

  Święto Zesłania Ducha Świętego

  23.05.2015

  Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dziesięć dni po Jego Wniebowstąpieniu, chrześcijanie obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego.

   
  czytaj całość »
 • O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  21.05.2015

  Doświadczenie zesłania Ducha Bożego jest elementarnym przeżyciem: czekanie już się skończyło. Żyjemy! Jest siła, która otwiera niebo, mobilizuje ludzi i ich inspiruje: do życia i do miłości– pisze bp Waldemar Pytel, rozważając Słowo Boże przypominające o zesłaniu Ducha Świętego, czyli dniu narodzin Kościoła. Na tym zagadnieniu skupiają się także myśli innych autorów najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 10/2015. czytaj całość »