english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Szesnaste spotkanie przewodników

  Szesnaste spotkanie przewodników

  06.10.2014

  W dniach 26 – 28 września przewodnicy ewangelicy spotkali się już po raz 16. Tym razem na Ziemi Cieszyńskiej w Wiśle, a bazą była willa Księżówka. czytaj całość »

 • Zbyt zajęci, by dziękować?

  Zbyt zajęci, by dziękować?

  06.10.2014

  Zbyt leniwi, żeby się modlić, zbyt zajęci, żeby dziękować– czy rzeczywiście tacy jesteśmy, jak w artykule o  modlitwach stołowych pisze ks. Paweł Hause? W okresie Dziękczynnego Święta Żniw tematyka nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 19/2014 w wielu punktach dotyka zarówno stosunku człowieka do przyrody, jak też pożywienia, które z ręki Boga otrzymujemy jako plony pól, lasów i ogrodów. czytaj całość »

 • Święto Żniw

  Święto Żniw

  04.10.2014
  W niedzielę, 5 października br. luteranie obchodzą Dziękczynne Święto Żniw.
  czytaj całość »
 • Pożegnanie lata

  Pożegnanie lata

  04.10.2014 Dnia 20 września odbył się diecezjalny rajd rowerowy połączony ze spływem kajakowym, zorganizowany przez ks. Mateusza Łaciaka. czytaj całość »
 • Na wszystkie jesienne weekendy

  Na wszystkie jesienne weekendy

  25.09.2014 Niedawno pojawił się w Internecie trzeci w tym roku numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”. Pod stałym adresem warto.cme.org.pl jest 21 artykułów plus wstępniak redaktor naczelnej Bożeny Giemzy. Wszystkie poświęcone przynajmniej po części rzeczom, choć tematyka poszczególnych tekstów jest dość różnorodna. czytaj całość »
 • Zmarł Piotr Mańka

  Zmarł Piotr Mańka

  24.09.2014

  W dniu wczorajszym (23.09) w wielku 65 lat zmarł Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelickiego, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu. czytaj całość »

 • Procedura wyborcza rozpoczęta

  Procedura wyborcza rozpoczęta

  24.09.2014

  W związku z kończącą się kadencją bp. Ryszarda Bogusza na stanowisku biskupa wrocławskiego, rozpoczęto procedurę wyborów nowego zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej. Konferencja duchownych diecezji wytypowała ks. Waldemara Pytla ze Świdnicy jako swojego kandydata w wyborach, które odbędą się na jesiennej sesji synodu diecezjalnego. czytaj całość »

 • Luteranki o duchowym porządku

  Luteranki o duchowym porządku

  24.09.2014

  Gdy my – kobiety – mówimy o porządku, w pierwszej kolejności myślimy o ładzie (lub nieładzie) naszego mieszkania, o pościeranych (lub nie) kurzach, uporządkowanych półkach i wyprasowanym stosie prania. Tymczasem porządek lub jego brak odnosi się przede wszystkim do sfery ducha i duszy, bo w nich panująca harmonia rzutuje na uporządkowane zewnętrze. czytaj całość »