english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Konferencja Human Approach

  Konferencja Human Approach

  21.10.2015 W dniach 12-14. października 2015 miała miejsce w Warszawie konferencja: „Human Approach. Nowe perspektywy europejskiej polityki azylowej”. Kościół Ewangelicko-Augsburskie reprezentowali: ks. Karol Długosz oraz p. Magdalena Netter (z parafii św. Trójcy w Warszawie). czytaj całość »
 • Porozumienie z MAC

  Porozumienie z MAC

  16.10.2015
  Bp Jerzy Samiec i minister Stanisław Huskowski z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji podpisali we Wrocławiu porozumienie w sprawie nowelizacji ustawy regulującej stosunek Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. 
  Obrady Synodu poprzedziło podpisanie porozumienia pomiędzy Ministrem Administracji i Cyfryzacji a Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP w sprawie nowelizacji ustawy regulującej stosunek Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. W porozumieniu podkreślono celowość nowelizacji ustawy oraz zadeklarowano gotowość do dalszych rozmów z uwzględnieniem również kwestii postępowania regulacyjnego dotyczącego nieruchomości.
  Porozumienie podpisali: za Ministra - Stanisław Huskowski, sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz ks. Jerzy Samiec Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Do porozumienia dołączono zaaprobowane przez Ministra projekty umowy między Radą Ministrów a Kościołem Ewangelicko-Augsburskim w RP oraz ustawy o zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
  czytaj całość »
 • Nowy proboszcz w Lublinie

  Nowy proboszcz w Lublinie

  15.10.2015

  W niedzielę 11 października 2015r. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Lublinie odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego w urząd proboszcza parafii wprowadzono ks. Grzegorza Brudnego.  czytaj całość »

 • Ostatni, najdłuższy etap
 • Reformacyjny Konkurs Plastyczny

  Reformacyjny Konkurs Plastyczny

  08.10.2015

  W związku ze zbliżającą się kolejną Pamiątką Reformacji, Wydawnictwo Augustana zaprasza do udziału w Reformacyjnym Konkursie Plastycznym. czytaj całość »

 • Listy do siebie

  Listy do siebie

  12.10.2015 Pisać do siebie: czy to szaleństwo? czytaj całość »
 • Wizyta Margot Kaessmann we Wrocławiu

  Wizyta Margot Kaessmann we Wrocławiu

  24.10.2015 Ks. dr Margot Käßmann, ambasadorka  ds. Jubileuszu 500 lat Reformacji z ramienia Rady Ewangelickiego Kościoła w Niemczech (EKD), była gościem specjalnym podczas jesiennej sesji obrad Synodu Kościoła we Wrocławiu. czytaj całość »
 • XX-lat ewangelickich szkół ETE w Gliwicach

  XX-lat ewangelickich szkół ETE w Gliwicach

  11.10.2015

  Uroczystym nabożeństwem w kościele Zbawiciela zainaugurowano obchody XX-lecia założenia pierwszej szkoły Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach. Słowem Bożym służył bp Jerzy Samiec, jeden z inicjatorów powstania placówek edukacyjnych ETE.   czytaj całość »