english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  21.03.2014 W szóstym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” opisujemy postacie: etnografa-amatora, publicysty, malarza i literata w jednaj osobie Bogumiła Hoffa w 120. rocznicę śmierci oraz ks. Alfreda Jaguckiego w 100-lecie urodzin. Artur Jakubanis przypomina, że mamy prawo do zwolnienia od pracy lub nauki w święta kościelne. czytaj całość »
 • Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  16.03.2014 Synod Diecezji Warszawskiej obradował 15 marca 2014 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pabianicach. Synodałowie spotykają się dwa razy do roku, na wiosnę oraz jesienią. Jesienne obrady zwyczajowo mają charakter tematyczny, wiosenny Synod natomiast pełni rolę sprawozdawczą. Dlatego właśnie, marcowa sesja w Pabianicach zajmowała się sprawozdaniami poszczególnych komisji diecezjalnych oraz kwestiami finansów diecezji na 2014 rok. czytaj całość »
 • We Wrocławiu obradował Synod Diecezjalny

  We Wrocławiu obradował Synod Diecezjalny

  18.03.2014 Nabożeństwem w kościele ewangelickim św. Krzysztofa we Wrocławiu rozpoczęły się obrady Synodu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Owocne wakacje

  Owocne wakacje

  14.03.2014 Wakacje – czas wytchnienia, ale może także i… natchnienia? W tym roku Centrum Misji i Ewangelizacji oprócz stałych propozycji na lato ma także nowości – obóz rowerowy na Mazurach i obóz młodzieżowy w Smołdzińskim Lesie nad Morzem Bałtyckim. czytaj całość »
 • Rekolekcje dla sióstr diakonis

  Rekolekcje dla sióstr diakonis

  11.03.2014 Szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności sióstr diakonis Diakonatu Żeńskiego "Eben-Ezer" w Dzięgielowie są coroczne rekolekcje. czytaj całość »
 • Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

  Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

  10.03.2014 W marcowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” przypominamy – w ramach ogłoszonego przez sejm Roku Kolberga – sylwetkę ewangelickiego etnografa Oskara Kolberga. Dnia 22 lutego br. minęła 200. rocznica jego urodzin. czytaj całość »
 • Rozpoczął się czasy pasyjny

  Rozpoczął się czasy pasyjny

  05.03.2014 Rozpoczął się czas pasyjny. Będzie trwać przez 40 dni (nie wlicza się tu niedziel) -- aż do Wielkiego Tygodnia włącznie. Nazwa czasu pasyjnego jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa. czytaj całość »
 • Synod diecezjalny w Katowicach

  Synod diecezjalny w Katowicach

  08.03.2014 W sobotę, 8 marca 2014 r. w Katowicach odbyła się kolejna sesja Synodu Diecezji Katowickiej. Była to pierwsza po kilkunastu latach sesja synodalna, podczas której zabrakło śp. ks. bpa Tadeusza Szurmana, którego pożegnano 3 lutego br. Obradom przewodniczył radca diecezjalny ks. Henryk Reske, a kazanie wygłosił Biskup Kośioła ks. Jerzy Samiec. czytaj całość »