english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Postylla kobiet - nowość Wydawnictwa WARTO

  Postylla kobiet - nowość Wydawnictwa WARTO

  13.12.2013 "Postylla kobiet" pod red. Katarzyny Rudkowskiej i Aleksandry Błahut-Kowalczyk to zbiór kazań napisanych przez kobiety z wyższym wykształceniem teologicznym. Na co dzień pracują one tam, gdzie zaprowadził ich Bóg. Można je spotkać w kościołach, szkołach, parafiach, wyższych uczelniach, domach opieki, biurach, fundacjach. Wszędzie tam, gdzie są, swoją pracą i zaangażowaniem świadczą o Jezusie Chrystusie. Są różne, jak różni są ludzie – można się o tym przekonać, czytając ich kazania – ale łączy je jedno: miłość do Boga i chęć głoszenia ewangelii. czytaj całość »
 • Inny adwent

  Inny adwent

  02.12.2013 Zachęcamy do głębszego przeżywania czasu adwentu. Na stronie internetowej innyadwent.cme.org.pl proponujemy, aby w tym czasie codziennie studiować Słowo Boże, modlić się, a także zapoznawać się z przygotowanymi przez Centrum Misji i Ewangelizacji tekstami i nagraniami, rozmawiać o Jezusie z innymi ludźmi. czytaj całość »
 • Wigilijna świeca w Szczyrku

  Wigilijna świeca w Szczyrku

  11.12.2013 Wigilia to czas, kiedy jesteśmy razem. Wspólnym chwilom towarzyszy może towarzyszyć świeca, która jest czymś więcej niż zwykłym źródłem światła. Ma ona ma wskazywac na Jezusa, narodzonego w Betlejem, oraz na bliźniego. czytaj całość »
 • Ewangelickie spojrzenie i budowanie wiary

  Ewangelickie spojrzenie i budowanie wiary

  11.12.2013 W najnowszym, sto dwudziestym ósmym wydaniu „Kalendarza Ewangelickiego” czytelnicy znajdą jak co roku przegląd wydarzeń w Kościele i podsumowania działalności różnych organizacji i duszpasterstw.  Informacje uzupełnia fotograficzny przegląd wydarzeń  minionych miesięcy. czytaj całość »
 • Święte są chwile spędzone z dziećmi

  Święte są chwile spędzone z dziećmi

  08.12.2013 Ks. Herbert Brokering pokazuje na przykładzie swoich relacji, jak ewoluowała rola ojca z tradycyjnej, oparta na władzy, lęku i dystansie, po pełną troski, czuwającą i akceptującą rolę, jaką chciał w swoim życiu pełnić.  czytaj całość »
 • Dary dla 4.023 dzieci

  Dary dla 4.023 dzieci

  08.12.2013 Trzynasta edycja akcji charytatywnej Centrum Misji i Ewangelizacji „Prezent pod choinkę” zakończona! Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy zechcieli się do niej przyłączyć i przygotować prezenty dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. czytaj całość »
 • Rozpoczął się Adwent 2013

  Rozpoczął się Adwent 2013

  30.11.2013 W niedzielę, 1 grudnia rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2013. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem. czytaj całość »
 • Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  29.11.2013 27 listopada 2013 r. odbyła się w warszawskim Centrum Luterańskim konferencja ekumeniczna poświęcona rzymskokatolicko-luterańskiemu dokumentowi "Od konfliktu do komunii". Tekst przygotowała Komisja ds. Jedności powołana przez Światową Federację Luterańską (ŚFL) oraz Papieską Radę ds. Jedności Chrześcijan. Dokument dotyczy zbliżającego się jubileuszu 500-lecia Reformacji i możliwości jej wspólnego upamiętnienia przez rzymskich katolików i ewangelików tradycji luterańskiej. czytaj całość »