english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Człowiek powinien się modlić

  Człowiek powinien się modlić

  23.09.2014 Relację z radosnego wydarzenia, jakim jest zawsze dla Kościoła ordynacja na księży, przynosi nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 18/2014. Na jego łamach dwaj nowi duchowni mówią o swoich radościach i troskach oraz planach. Odsłaniają też osobiste motywy podjęcia tej ważnej życiowej decyzji. czytaj całość »
 • Tylko jedna owca?

  Tylko jedna owca?

  17.09.2014 Słowa te nawiązujące do podobieństwa o zgubionej owcy były hasłem pierwszej w Polsce Międzynarodowej Ekumenicznej Konferencji Duszpasterstwa Nie(do)słyszących, która odbyła się w dniach 21 - 25 sierpnia w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Organizatorem był  Międzynarodowy Związek Duszpasterstwa Niedosłyszących (IVSS). czytaj całość »
 • Lubienalia 2014

  Lubienalia 2014

  16.09.2014 W dniach 9-13 września 2014 r. w Lubieni na Opolszczyźnie odbyło się pierwsze Spotkanie Dorosłej Młodzieży Ewangelickiej - Lubienalia. czytaj całość »
 • Muzycznie w Legnicy

  Muzycznie w Legnicy

  15.09.2014 W sobotę, 13 września w kościele Marii Panny w Legnicy pod hasłem z Psalmu 98 Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił, odbywało się Diecezjalne Święto Chórów i Muzyków Kościelnych Diecezji Wrocławskiej, które wpisywało się w przypadający na bieżący rok Jubileusz 100-lecia organów w legnickim kościele. czytaj całość »
 • Parafia nie musi się zajmować wszystkim

  Parafia nie musi się zajmować wszystkim

  15.09.2014 Zaangażowanie osób świeckich w diecezji i parafiach w przygotowanie obchodów 500-lecia Reformacji, odwiedzanie rodzin pastorskich oraz wiernych, rozwój działalności charytatywnej i pomocowej oraz zintensyfikowanie współpracy między parafiami – to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą bp dr Marian Niemiec, nowy Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Głosić będę moc krzyża

  Głosić będę moc krzyża

  14.09.2014

  W niedzielę, 14 września w Katowicach ks. dr Marian Niemiec został konsekrowany i wprowadzony w urząd biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz oraz bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »

 • Pożegnanie wakacji

  Pożegnanie wakacji

  13.09.2014

  W dzisiejszych czasach, kiedy nawet najmłodsze dzieci mają dostęp do nowoczesnych komputerowych technologii i bezbłędnie posługują się zaawansowaną elektroniką smartphonów i ipadów, z wielkim trudem przychodzi zorganizować dla nich imprezę, która mogłaby je zainteresować, nie mówiąc już porwać. czytaj całość »

 • Biblia, biblistyka i dogmat

  Biblia, biblistyka i dogmat

  12.09.2014 Czy biblistyka jest lub może być ponadwyznaniowa i czy jest samodzielna? Jaka jest relacja między Biblią a dogmatem? Jakie wyzwania wiążą się z luterańską interpretacją Pisma i także o tym, czy bibliście trudniej jest wierzyć niż „ławkowemu” uczestnikowi nabożeństwa portal luter2017.pl rozmawia z dr hab. Kaliną Wojciechowską, profesorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »