english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Strona dotycząca ordynacji kobiet

  Strona dotycząca ordynacji kobiet

  04.09.2015 Ruszyła strona internetowa dotycząca ordynacji kobiet na księży (prezbiterów) w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.  czytaj całość »
 • XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  22.09.2015 XXIV Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich, które odbyło się w dniach 18-20 września br. w Centrum Luterańskim w Warszawie, skupione pod tematem: Kobieta w Kościele... Pejzaże  -  umieszczone jest w ciągu wydarzeń kościelnych w roku 2015 zaprogramowanym na rok kultury ewangelickiej.  czytaj całość »
 • Na pomoc uchodźcom

  Na pomoc uchodźcom

  11.09.2015 Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. Jerzy Samiec oraz Prezes Diakonii Polskiej, bp Ryszard Bogusz wystosowali apel, w którym zachęcają do pomocy uchodźcom.                   czytaj całość »
 • I jak się zachowujemy?

  I jak się zachowujemy?

  19.09.2015

  Nowy „Zwiastun  Ewangelicki” nr 18/2015 zajmuje się dwoma  szczególnymi problemami współczesności.  czytaj całość »

 • Uwolnieni dzięki Bożej miłości zmieniamy świat

  Uwolnieni dzięki Bożej miłości zmieniamy świat

  11.09.2015 „Reformacja się nie skończyła – ona trwa nadal!” – takie słowa skierował do Młodych Reformatorów (ang. Young Reformers) Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej ks. Martin Junge podczas oficjalnego otwarcia Warsztatów w Wittenberdze. czytaj całość »
 • Dziś w Pokoju rozpoczyna się OZME!

  Dziś w Pokoju rozpoczyna się OZME!

  25.09.2015

  OZME - to doroczne spotkanie młodych ewangelików z różnych stron Polski, które za każdym razem organizowane jest w innej parafii. W tym roku odbywa się 25–27 września w Pokoju koło Opola. czytaj całość »

 • Otwórzmy serca dla uchodźców

  Otwórzmy serca dla uchodźców

  09.09.2015 "Chciałbym abyśmy byli Kościołem służącym Bogu poprzez miłość wyrażaną pomaganiem biednym. Kochajmy uchodźców, bo w nich przychodzi do nas Chrystus." czytaj całość »
 • Drzewa rosną w lesie

  Drzewa rosną w lesie

  10.09.2015

  „Już tęsknię”,  „Siadam do śniadania i zamiast mnóstwa krzeseł tylko moje. Pomidorów nie brakuje, ale brakuje mi Was”, „Jadę autobusem, słucham muzyki TGD i czytam posty, po policzku płyną łzy, a ludzie dziwnie patrzą”. To tylko niektóre wpisy na portalu społecznościowym, jakie pojawiły się po tegorocznym Tygodniu Ewangelizacyjnym w Karpaczu. Trudno będzie atmosferę tych dni ubrać w słowa, ale spróbujmy. czytaj całość »