english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wczasy dla rodzin 2015

  Wczasy dla rodzin 2015

  16.08.2015

  W drugim tygodniu sierpnia w Sorkwitach na Mazurach, odbyły się drugie wczasy dla rodzin. Wzięło w nich udział ponad 40 osób z różnych stron Polski. czytaj całość »

 • Dostrzec miłość

  Dostrzec miłość

  05.09.2015 W dniach 28-31 sierpnia pracownicy Biura Konsystorza i Diakonii wraz z bp Jerzym Samcem i dyr. Wandą Falk, odwiedzili ośrodki diakonijne w Berlinie. czytaj całość »
 • Zacznij 14 września w Węgrowie

  Zacznij 14 września w Węgrowie

  11.09.2015 PROGRAM "Twój Czas Trzeźwości" (TCT) z refleksją biblijną jest dla osób borykających się z problemem alkoholowym, oparty na pracy w grupie i indywidualnym kontakcie z prowadzącymi. czytaj całość »
 • Nowe dzwony w Warszawie

  Nowe dzwony w Warszawie

  16.09.2015

  Rady Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy zaprasza wszystkich na nabożeństwo Słowa Bożego połączone z uroczystością poświęcenia nowych dzwonów, które odbędzie się 16 września (środa) o godz. 19:00 w kościele Świętej Trójcy.


    czytaj całość »

 • Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  Kościół Pokoju w nowej odsłonie

  02.09.2015

  W ramach projektu „Luterańska enklawa” na placu Pokoju w Świdnicy trwają intensywne prace. Wnętrze kościoła odzyskuje pierwotny blask, a na plebanii powstanie Dolnośląski Instytut Ewangelicki. czytaj całość »

 • By pozostali w pamięci...

  By pozostali w pamięci...

  31.08.2015

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle organizuje uroczystości upamiętniające polskich ewangelików więzionych i zamęczonych w KL Mauthausen-Gusen. Tablicę pamiątkową na terenie byłego hitlerowskiego obozu odsłonią ks. Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Artur Lorkowski, Ambasador RP w Austrii.  czytaj całość »

 • W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

  W nowy rok szkolny ze Słowem Bożym

  05.09.2015

  Z początkiem roku szkolnego pojawiają się pytania:  Czy warto, aby moje dziecko siedziało na lekcji religii, skoro mogłoby być wcześniej w domu? Czy warto zawozić je do punktu katechetycznego na religię i tracić całe popołudnie? –  przytacza je w rubryce Czas ze Słowem Bożym diakon Ewa Below w „Zwiastunie Ewangelickim” 17/2015.  czytaj całość »

 • Katowickie pożegnanie wakacji

  Katowickie pożegnanie wakacji

  31.08.2015

  Na zakończenie wakacji parafia w Katowicach oraz Diecezjalna Komisja Wychowania Chrześcijańskiego zaprosiły najmłodszych wraz z rodzicami na diecezjalne pożegnanie wakacji. Spotkanie odbyło się w sobotę 29.08. w Katowicach.  czytaj całość »