english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 152. Zjazd Bratniej Pomocy

  152. Zjazd Bratniej Pomocy

  05.06.2015

  Od wielu lat ewangelicy w środkowej Europie obchodzą uroczystość Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. W Polsce ten dzień wypada w katolickie święto Bożego Ciała. czytaj całość »

 • Świętowali pogranicznicy

  Świętowali pogranicznicy

  05.06.2015

  16 maja 1991 roku powstała nowa formacja mundurowa - Straż Graniczna. Wówczas Wojska Ochrony Pogranicza przekazały swoje obowiązki i tradycje nowo powstałej formacji. Każdego roku miesiąc maj zarezerwowany jest we wszystkich oddziałach Straży Granicznej dla obchodów święta tej służby.  czytaj całość »

 • Keep calm do 30 czerwca

  Keep calm do 30 czerwca

  02.06.2015 Centrum Misji i Ewangelizacji chce wspomóc lokalne hospicja – w Cieszynie i w Skoczowie. Kampania Keep calm - Uspokój się skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję, poczuć się lepiej, zrzucić zbędne kilogramy i jednocześnie wesprzeć hospicja. czytaj całość »
 • Strażackie świętowanie

  Strażackie świętowanie

  31.05.2015

  W sobotę 16 maja w Żorach odbyło się XIV Ekumeniczne Spotkanie Strażaków. Uroczystość zgromadziła wielu strażaków i ich duszpasterzy. czytaj całość »

 • Biegliśmy dla Antosia

  Biegliśmy dla Antosia

  24.05.2015

  W niedzielę 24 maja w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach odbył się I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. czytaj całość »

 • Cieszyńskie śpiewanie

  Cieszyńskie śpiewanie

  28.05.2015

  W niedzielę Jubilate (26.04) w kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 59. Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej.   czytaj całość »

 • Fajny to znaczy nie byle jaki

  Fajny to znaczy nie byle jaki

  27.05.2015 Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos do Mrągowa. Wśród atrakcji spływ kajakowy, emocje podczas spaceru wśród... oswojonych jeleni i dzień na tradycyjnym mazurskim gospodarstwie!   czytaj całość »
 • Polki chcą pomóc Burkinkom

  Polki chcą pomóc Burkinkom

  27.05.2015 Od 8 marca do 26 maja trwała w Polsce kampania społeczna pod nazwą Sekretna Misja Kobiet na rzecz mieszkanek Burkina Faso, jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce, której towarzyszyło hasło „Łączy nas więcej niż myślisz”. czytaj całość »