english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Święto Wojska Polskiego w EDW

  Święto Wojska Polskiego w EDW

  11.08.2014 W niedzielę, 10 sierpnia br. w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbyło się uroczyste nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej z okazji święta Wojska Polskiego, które obchodzić będziemy 15 sierpnia. Organizatorem uroczystości było Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. czytaj całość »
 • Ciepłe i słoneczne życie

  Ciepłe i słoneczne życie

  09.08.2014 Sierpniowy, podwójny, jak co roku w okresie wakacyjnym, „Zwiastun Ewangelicki” nr 15-16  w rubryce Zbliżenia proponujemy wakacyjną wycieczkę po kraju szlakiem wybudowanych w ostatnich latach ewangelickich kościołów. „Architektura odzwierciedla stosunek człowieka do Boga i jego o Nim wyobrażenie” – pisze Izabela Barabosz. czytaj całość »
 • Cmentarz na Młynarskiej Pomnikiem Historii

  Cmentarz na Młynarskiej Pomnikiem Historii

  07.08.2014 Cmentarz Ewangelicko-Augsburski Parafii Świętej Trójcy w Warszawie został - wraz z czterema innymi stołecznymi nekropoliami - wpisany na listę Pomników Historii. czytaj całość »
 • Dla pogrążonych w żałobie

  Dla pogrążonych w żałobie

  07.08.2014 Grupy przeznaczone są dla osób, które przeżywają żałobę po śmierci osoby bliskiej. Jest to przestrzeń do wspólnego przeżywania i przezwyciężania bólu, cierpienia, smutku i poszukiwania nadziei. czytaj całość »
 • Są światłem. Dają nadzieję

  Są światłem. Dają nadzieję

  30.07.2014 Burkina Faso czyli Kraj Prawych Ludzi. Tak tłumaczy się nazwę tego państwa z używanych tam języków. Burkina Faso jest jednym z najbiedniejszych państw w Afryce i na świecie. Średnia długość życia wynosi tam zaledwie 42–45 lat! czytaj całość »
 • Pożar kościoła w Bytomiu Bobrku

  Pożar kościoła w Bytomiu Bobrku

  26.07.2014 23 lipca 2014 r. o godz. 19.20 został zaprószony ogień w drewnianym kościele ewangelickim w Bytomiu Bobrku, filiale Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Bytomiu Miechowicach. czytaj całość »
 • Kościół ma przyszłość

  Kościół ma przyszłość

  25.07.2014 Dialog ekumeniczny nie może koncentrować się jedynie na przeszłości, gdyż Kościoły mają przyszłość, którą Bóg przed nimi otwiera – mówi ks. Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Miejsca relacji i duchowości

  Miejsca relacji i duchowości

  15.07.2014 Na progu lata pojawił się drugi w tym roku numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” (2/2014). Miejscami gęsto tu od miejsc, miejsca są bowiem tematem przewodnim numeru. czytaj całość »