english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Światowy Dzień Modlitwy

  Światowy Dzień Modlitwy

  14.03.2015

  W pierwszy piątek marca obchodzony był Światowy Dzień Modlitwy. Poniżej kilka relacji z tego modlitwnego święta, organizowanego przez kobiety. czytaj całość »

 • Memorandum Wschodnie 50 lat później

  Memorandum Wschodnie 50 lat później

  14.03.2015

  12 marca 2015 roku w Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej 21 w Warszawie odbyła się konferencja upamiętniająca 50-lecie wydania Memorandum Wschodniego Kościoła Ewangelickiego w Niemczech pt.:  „Położenie wypędzonych i stosunek narodu niemieckiego do wschodnich sąsiadów. Ewangelickie memorandum”. czytaj całość »

 • Skarbonka diakonijna 2015

  Skarbonka diakonijna 2015

  08.03.2015

  Już po raz dziesiąty ruszyła ekumeniczna akcja charytatywna „Skarbonka diakonijna”. Jej organizatorzy, w tym Diakonia Polska, zachęcają do rezygnacji w czasie pasyjnym z niektórych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych funduszy na rzecz potrzebujących. czytaj całość »

 • Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

  Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

  08.03.2015

  Bp Waldemar Pytel został nowym zwierzchnikiem Diecezji Wrocławskiej Kościoła. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz - dotychczasowy zwierzchnik diecezji oraz bp Ragnar Persenius z Uppsali w Szwecji. czytaj całość »

 • Sekretna Misja Kobiet

  Sekretna Misja Kobiet

  07.03.2015

  Łączy nas więcej niż myślisz – to główne hasło nowej kampanii społecznej organizowanej przez kobiety i dla kobiet. Dlatego jej start zaplanowano na 8 marca – Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja – Dzień Matki. czytaj całość »

 • Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  03.03.2015

  Agnieszka Godfrejów - Tarnogórska została nowym rzecznikiem Kościoła ewangelickiego w Polsce. Zastąpiła ks. Wojciecha Prackiego, który objął stanowisko proboszcza parafii w Opolu. czytaj całość »

 • Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  02.03.2015 Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie ma już program ramowy. Znani są także główni mówcy: wykładów biblijnych i spotkań ewangelizacyjnych. ZOBACZ TU. Centrum Misji i Ewangelizacji rozpoczęło również rekrutację wolontariuszy na Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Jak życzyć sobie dobrego życia?