english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Marzenia, zaufanie i pokuta

  Marzenia, zaufanie i pokuta

  22.02.2015

  Ufność daje szczęście, a wraz z pokorą jest filarem wiary, pisze ks. Jan Badura w „Zwiastunie Ewangelickim” 4/2015, zachęcając do zdania się na Pana i wypełniania jego poleceń. Zaufanie do Boga jest też jednym z wątków rozważań ks. Adama Maliny na temat kulturowej roli i duszpasterskiego znaczenia śpiewnika pogrzebowego –  towarzysza na drodze w dolinie cienia śmierci. W rubryce Rok kultury ewangelickiej  zapowiada on wprowadzenie w życie kościelne nowego Ewangelickiego śpiewnika pogrzebowego. czytaj całość »

 • Święto Diakonii

  Święto Diakonii

  22.02.2015

  Z okazji Święta Diakonii, obchodzonego w  pierwszą niedzielę czasu pasyjnego, bp Ryszard Bogusz i dyr. Wanda Falk zwrócili się z listem członków Kościoła, dziękując za dotychczasowe działania diakonijne oraz przedstawiając założenia tegorocznej akcji "Skarbonka diakonijna".  czytaj całość »

 • Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  21.02.2015 Idea Tygodnia Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku.  czytaj całość »
 • Lubienia poleca się na wakacje

  Lubienia poleca się na wakacje

  18.02.2015

  Do wakacji jeszcze sporo czasu. Kto jednak zaplanuje swój wakacyjny wypoczynek już teraz, zapłaci mniej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną Domu Gościnnego Parafii Ewangelickiej w Lubieni. czytaj całość »

 • Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

  Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

  17.02.2015

  W dniach od 14 do 16 lutego 2015 roku przebywał w Warszawie z oficjalną wizytą ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Węgier. czytaj całość »

 • Rozpoczyna się czas pasyjny

  Rozpoczyna się czas pasyjny

  17.02.2015

  Od 18 lutego do 4 kwietnia w Kościele trwa czas pasyjny. To 40 dni (nie licząc niedziel), które mają dać impuls chrześcijanom do zastanowienia się nad tym, co uczynił Jezus Chrystus dla każdego człowieka. czytaj całość »

 • Instytut Pastoralny w Krakowie

  Instytut Pastoralny w Krakowie

  15.02.2015 W dniach 9-13 lutego odbyła się w Krakowie sesja dokształcająca w ramach Instytutu Pastoralnego.  czytaj całość »
 • Single w Piosku

  Single w Piosku

  07.02.2015

  W weekend, od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. w Beskidzkiej Oazie w Czeskiej Republice, odbyło się kolejne spotkanie singli czyli starszej młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się kolacją, wspólnymi wspomnieniami z minionych spotkań i wyjazdów.  czytaj całość »