english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Niewidzialne. Część 2.

  Niewidzialne. Część 2.

  08.09.2014 Zadawałem sobie i ludziom pytanie przez cały ten pobyt, dlaczego oni tam żyją? Dlaczego nie wyjadą? Dlaczego zostają, budują domy, rodzą dzieci w miejscu, gdzie przez trzy miesiące jest tropikalnie i ulewa niszczy domy, a przez dziewięć miesięcy pustynnie i zwierzęta i ludzie padają z pragnienia. Gdzie ziemia jest ciężka do uprawy, bo wymieszana z piaskiem, a co jakiś czas nawiedzają ją kataklizmy, jak kilkuletnia susza. Przecież świat jest wielki, miejsca nie brakuje, po co się tu męczyć? czytaj całość »
 • Ordynacja w Żorach

  Ordynacja w Żorach

  06.09.2014 Zostajecie powołani do służby w Kościele Jezusa Chrystusa - powiedział bp Jerzy Samiec w czasie nabożeństwa ordynacyjnego do nowych duchownych: ks. Karola Długosza i ks. Oskara Wilda w ewangelickim kościele Zbawiciela w Żorach. czytaj całość »
 • Wrześniowe i ponadczasowe tematy

  Wrześniowe i ponadczasowe tematy

  05.09.2014 Początek września kojarzy się zwykle z dwoma sprawami. Pierwsza to wojna. Trochę o tej z września 1939 roku, ale zwłaszcza o pierwszej wojnie światowej, która wybuchła100 lat temu, pisze w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 17/2014, w artykule Chrześcijanin wobec przemocy ks. Paweł Hause. czytaj całość »
 • Zapraszamy do Szkoły Biblijnej

  Zapraszamy do Szkoły Biblijnej

  03.09.2014 Szkoła Biblijna w Dzięgielowie zaprasza na rok szkolny 2014/2015.  czytaj całość »
 • W tej Księdze masz wszystko

  W tej Księdze masz wszystko

  22.08.2014 Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza do Szkoły Biblijnej. Udział w zajęciach to nie czas oderwany od życia. Wprost przeciwnie! To czas, który właśnie w codziennym życiu może przynieść wspaniałe owoce. Zgłoszenia – do Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie – przyjmowane są do 5 września. Wystarczy wypełnić krótki formularz. czytaj całość »
 • Jubileusz kościoła Wang w Karpaczu

  Jubileusz kościoła Wang w Karpaczu

  16.08.2014 Dbając o zabytkowy kościół nie możecie zapominać, że głównym Waszym powołaniem jest niesienie Ewangelii - powiedział bp Jerzy Samiec do zgromadzonych na nabożeństwie z okazji 170. rocznicy rekonsekracji ewangelickiego kościoła Wang w Karpaczu. czytaj całość »
 • Zmarł śp. ks. Tadeusz Narzyński

  Zmarł śp. ks. Tadeusz Narzyński

  16.08.2014 W dniu 16 sierpnia 2014 roku w wieku 81 lat zmarł ks. Tadeusz Narzyński, emerytowany proboszcz ewangelickiej parafii w Bydgoszczy. czytaj całość »
 • Święto Wojska Polskiego w EDW

  Święto Wojska Polskiego w EDW

  11.08.2014 W niedzielę, 10 sierpnia br. w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbyło się uroczyste nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej z okazji święta Wojska Polskiego, które obchodzić będziemy 15 sierpnia. Organizatorem uroczystości było Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. czytaj całość »