english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • XII edycja Nagrody im. ks. Leopolda Otto

  XII edycja Nagrody im. ks. Leopolda Otto

  21.05.2014 W XII edycji Nagrody im. ks. Leopolda Otto, przyznawanej corocznie przez „Zwiastun Ewangelicki” kapituła uhonorowała trójkę laureatów. Statuetki i dyplomy 17 maja br. wręczali w Bielsku-Białej biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz ks. Jerzy Below, redaktor naczelny dwutygodnika. czytaj całość »
 • Jak pomóc osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

  Jak pomóc osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

  20.05.2014 Centrum Misji i Ewangelizacji organizuje pomoc psychologiczną, prawną oraz materialną w nowo otwartym Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. czytaj całość »
 • Kobiety o ekumenii

  Kobiety o ekumenii

  15.05.2014 O codziennych doświadczeniach ekumenii, obawach i korzyściach z nią związanych rozmawiały uczestniczki konsultacji ekumenicznych zorganizowanych przez Komisję Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej. czytaj całość »
 • Aby wakacje dały nadzieję

  Aby wakacje dały nadzieję

  15.05.2014 Każde dziecko ma prawo do wypoczynku, ale sytuacja finansowa rodzin nie zawsze na to pozwala. Do 31 maja Centrum Misji i Ewangelizacji przyjmuje wnioski na dofinansowanie wypoczynku dzieci w wieku 7–16 lat organizowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • Ewangelicy na motocyklach

  Ewangelicy na motocyklach

  15.05.2014 W drugi weekend majowy (9-11.05) odbył się 1. Ewangelicki Zlot Motocyklowy. czytaj całość »
 • Nowe logo Dekady Reformacji

  Nowe logo Dekady Reformacji

  29.04.2014 W czasie sesji Synodu, bp Jerzy Samiec zaprezentował nowe logo Dekady Reformacji - jubileuszu 500 lat wydarzeń z 1517 roku, kiedy to ks. Marcin Luter zapoczątkował proces odnowy Kościoła. czytaj całość »
 • Ks. Marian Niemiec biskupem Diecezji Katowickiej

  Ks. Marian Niemiec biskupem Diecezji Katowickiej

  10.05.2014 W dniu dzisiejszym (10.05) Synod Diecezji Katowickiej wybrał na swojego zwierzchnika ks. dr. Mariana Niemca, proboszcza ewangelickiej parafii w Opolu. czytaj całość »
 • Bp J. Jezierski o jubileuszu 500 lat Reformacji

  Bp J. Jezierski o jubileuszu 500 lat Reformacji

  14.05.2014 Potrzebna jest nowa faza dialogu ekumenicznego i praktyki ekumenicznej - powiedział w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną bp Jacek Jezierski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji warmińsko-mazurskiej, mianowany przez papieża Franciszka nowym ordynariuszem diecezji elbląskiej. czytaj całość »