english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  09.06.2013 Czwartek, w którym bracia katolicy obchodzą święto Bożego Ciała jest w Diecezji Mazurskiej tradycyjnym terminem święta pieśni i muzyki kościelnej, które organizowane jest w formie zjazdu chórów i zespołów muzycznych działających w poszczególnych parafiach. czytaj całość »
 • Luter w cytatach

  Luter w cytatach

  01.06.2013 Na serwisie społecznościowym Facebook pojawiła się nowa strona "Luter w cytatach", która jest kolejną inicjatywą portalu Luter2017.pl. Na stronie publikowane będą cytaty ks. Marcina Lutra, dotyczące duchowości i Kościoła. Zapraszamy do polubienia i lektury inspirujących myśli Wittenberskiego Reformatora. czytaj całość »
 • Luteranie o in vitro

  Luteranie o in vitro

  04.06.2013
  Jednym z najczęściej dyskutowanych etycznych problemów współczesności są warunki dopuszczalności stosowania metody in vitro. Obecna publiczna debata w Polsce, zaowocowała przyjęciem stanowisk wielu organizacji, partii politycznych i Kościołów. 
  czytaj całość »
 • Trzydzieści lat temu

  Trzydzieści lat temu

  04.06.2013 W miejscu, gdzie był świetnie prosperujący sklep monopolowy, 4 czerwca 1983 roku w Cieszynie przy ul. Wyższa Brama 29, otwarto unikalną księgarnię biblijną LOGOS, w pięćsetną rocznicę urodzin reformatora Kościoła Marcina Lutra. Było to wydarzenie niezwykłe.  czytaj całość »
 • Zjazd Bratniej Pomocy w Bielsku

  Zjazd Bratniej Pomocy w Bielsku

  30.05.2013 W Święto Bratniej Pomocy, 30 maja 2013 roku w Bielsku odbył się jubileuszow, 150. Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. czytaj całość »
 • Deszczowe nabożeństwo na Równicy

  Deszczowe nabożeństwo na Równicy

  01.06.2013 W czwartek 30 maja br. kolejny raz odbyło się tradycyjne nabożeństwo "przy Kamieniu" na stoku Równicy w Ustroniu na Śląsku Cieszyńskim. Takie nabożeństwa odprawiane co każdego roku na pamiątkę prześladowań ewangelików w czasach kontrreformacji, gdy ewangelicy zbierali się potajemnie na modlitwie w lasach, również na stokach Równicy. czytaj całość »
 • Zielone szkoły i ... ewangelicy

  Zielone szkoły i ... ewangelicy

  01.06.2013 W okresie przedwakacyjnym wiele szkół, szczególnie podstawowych, organizuje dla dzieci wyjazdy na tzw. „Zielone Szkoły”. To bardzo dobra forma wypoczynku połączonego z nauką przez zabawę. czytaj całość »
 • KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  25.05.2013 Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie, w którym otrzymać można mapę Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Mapę tę opracowała i wydała w 2013 roku cieszyńska Pracownia na Pastwiskach (www.napastwiskach.pl) we współpracy z Kancelarią Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  czytaj całość »