english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Fajny to znaczy nie byle jaki

  Fajny to znaczy nie byle jaki

  27.05.2015 Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos do Mrągowa. Wśród atrakcji spływ kajakowy, emocje podczas spaceru wśród... oswojonych jeleni i dzień na tradycyjnym mazurskim gospodarstwie!   czytaj całość »
 • Polki chcą pomóc Burkinkom

  Polki chcą pomóc Burkinkom

  27.05.2015 Od 8 marca do 26 maja trwała w Polsce kampania społeczna pod nazwą Sekretna Misja Kobiet na rzecz mieszkanek Burkina Faso, jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce, której towarzyszyło hasło „Łączy nas więcej niż myślisz”. czytaj całość »
 • Dyskusja o ordynacji kobiet

  Dyskusja o ordynacji kobiet

  26.05.2015

  – Równy dostęp do urzędu duchownego jest naszym świadectwem ewangelii – mówił ewangelicki biblista prof. Jakub Slawik podczas konferencji „Ordynacja kobiet w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce”. – Sprzeciw wobec ordynacji kobiet to wierność nauczaniu apostolskiemu – podkreślał natomiast Artur Welman.

  czytaj całość »
 • Święto Zesłania Ducha Świętego

  Święto Zesłania Ducha Świętego

  23.05.2015

  Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dziesięć dni po Jego Wniebowstąpieniu, chrześcijanie obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego.

   
  czytaj całość »
 • O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  O czym myślimy, mówiąc Kościół?

  21.05.2015

  Doświadczenie zesłania Ducha Bożego jest elementarnym przeżyciem: czekanie już się skończyło. Żyjemy! Jest siła, która otwiera niebo, mobilizuje ludzi i ich inspiruje: do życia i do miłości– pisze bp Waldemar Pytel, rozważając Słowo Boże przypominające o zesłaniu Ducha Świętego, czyli dniu narodzin Kościoła. Na tym zagadnieniu skupiają się także myśli innych autorów najnowszego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 10/2015. czytaj całość »

 • Forum Diakonii

  Forum Diakonii

  16.05.2015

  W Warszawie odbyło się Forum Diakonii na temat „Teoretyczne i praktyczne spojrzenie na pracę diakonijną i politykę społeczną w Polsce. Partnerstwo z niemieckimi partnerami”. czytaj całość »

 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  14.05.2015 Już dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »
 • Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

  12.05.2015 Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.  czytaj całość »