english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Na wszystkie jesienne weekendy

  Na wszystkie jesienne weekendy

  25.09.2014 Niedawno pojawił się w Internecie trzeci w tym roku numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”. Pod stałym adresem warto.cme.org.pl jest 21 artykułów plus wstępniak redaktor naczelnej Bożeny Giemzy. Wszystkie poświęcone przynajmniej po części rzeczom, choć tematyka poszczególnych tekstów jest dość różnorodna. czytaj całość »
 • Zmarł Piotr Mańka

  Zmarł Piotr Mańka

  24.09.2014

  W dniu wczorajszym (23.09) w wielku 65 lat zmarł Piotr Mańka - kurator Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelickiego, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie na Pomorzu. czytaj całość »

 • Procedura wyborcza rozpoczęta

  Procedura wyborcza rozpoczęta

  24.09.2014

  W związku z kończącą się kadencją bp. Ryszarda Bogusza na stanowisku biskupa wrocławskiego, rozpoczęto procedurę wyborów nowego zwierzchnika Diecezji Wrocławskiej. Konferencja duchownych diecezji wytypowała ks. Waldemara Pytla ze Świdnicy jako swojego kandydata w wyborach, które odbędą się na jesiennej sesji synodu diecezjalnego. czytaj całość »

 • Luteranki o duchowym porządku

  Luteranki o duchowym porządku

  24.09.2014

  Gdy my – kobiety – mówimy o porządku, w pierwszej kolejności myślimy o ładzie (lub nieładzie) naszego mieszkania, o pościeranych (lub nie) kurzach, uporządkowanych półkach i wyprasowanym stosie prania. Tymczasem porządek lub jego brak odnosi się przede wszystkim do sfery ducha i duszy, bo w nich panująca harmonia rzutuje na uporządkowane zewnętrze. czytaj całość »

 • Człowiek powinien się modlić

  Człowiek powinien się modlić

  23.09.2014 Relację z radosnego wydarzenia, jakim jest zawsze dla Kościoła ordynacja na księży, przynosi nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 18/2014. Na jego łamach dwaj nowi duchowni mówią o swoich radościach i troskach oraz planach. Odsłaniają też osobiste motywy podjęcia tej ważnej życiowej decyzji. czytaj całość »
 • Tylko jedna owca?

  Tylko jedna owca?

  17.09.2014 Słowa te nawiązujące do podobieństwa o zgubionej owcy były hasłem pierwszej w Polsce Międzynarodowej Ekumenicznej Konferencji Duszpasterstwa Nie(do)słyszących, która odbyła się w dniach 21 - 25 sierpnia w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Organizatorem był  Międzynarodowy Związek Duszpasterstwa Niedosłyszących (IVSS). czytaj całość »
 • Lubienalia 2014

  Lubienalia 2014

  16.09.2014 W dniach 9-13 września 2014 r. w Lubieni na Opolszczyźnie odbyło się pierwsze Spotkanie Dorosłej Młodzieży Ewangelickiej - Lubienalia. czytaj całość »
 • Muzycznie w Legnicy

  Muzycznie w Legnicy

  15.09.2014 W sobotę, 13 września w kościele Marii Panny w Legnicy pod hasłem z Psalmu 98 Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił, odbywało się Diecezjalne Święto Chórów i Muzyków Kościelnych Diecezji Wrocławskiej, które wpisywało się w przypadający na bieżący rok Jubileusz 100-lecia organów w legnickim kościele. czytaj całość »