english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zmarł śp. ks. Jan Gross

  Zmarł śp. ks. Jan Gross

  25.03.2014 W dniu dzisiejszym (25.03) w godzinach rannych w Cieszynie, w wieku 76 lat, zmarł śp. ks. Jan Gross - proboszcz parafii ewangelickiej w Mikołowie (1978-2004), radca Konsystorza (1990-2001), prezes Synodu Kościoła (2002-2007), wybitny ekumenista i znawca liturgii. Pogrzeb śp. ks. Jana Grossa odbędzie się w sobotę, 29 marca o 12.00 z kościoła Jezusowego w Cieszynie na miejscowy cmentarz. czytaj całość »
 • Synod diecezjalny w Warcinie

  Synod diecezjalny w Warcinie

  20.03.2014 W dniach 14-15 marca 2014 roku w Warcinie obradował Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Dzięki uprzejmości kuratora Diecezji, Piotra Mańki – na co dzień dyrektora Technikum, sesja mogła odbyć się ponownie na terenie Zespołu Szkół Leśnych im. prof. Stanisława Sokołowskiego. Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie od modlitwy w zabytkowym, XVII-wiecznym kościele, przeniesionym z Ciecholubia i odrestaurowanym w Warcinie. Rozważanie poprowadził ks. Wojciech Froehlich z PEA Słupsk. czytaj całość »
 • W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  15.03.2014 Na stoku Girowej, granicznej góry niedaleko trójstyku łączącego Polskę, Czechy i Słowację, znajduje się uroczy dom, kościelny ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Beskidzka Oaza”. W dniach 7-9 marca 2014 r. to gościnne miejsce w Piosku w Republice Czeskiej, stało się OAZĄ dla dwudziestu pań, które odpowiedziały na zaproszenie umieszczone w Zwiastunie Ewangelickim. czytaj całość »
 • Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  21.03.2014 W szóstym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” opisujemy postacie: etnografa-amatora, publicysty, malarza i literata w jednaj osobie Bogumiła Hoffa w 120. rocznicę śmierci oraz ks. Alfreda Jaguckiego w 100-lecie urodzin. Artur Jakubanis przypomina, że mamy prawo do zwolnienia od pracy lub nauki w święta kościelne. czytaj całość »
 • Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  16.03.2014 Synod Diecezji Warszawskiej obradował 15 marca 2014 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pabianicach. Synodałowie spotykają się dwa razy do roku, na wiosnę oraz jesienią. Jesienne obrady zwyczajowo mają charakter tematyczny, wiosenny Synod natomiast pełni rolę sprawozdawczą. Dlatego właśnie, marcowa sesja w Pabianicach zajmowała się sprawozdaniami poszczególnych komisji diecezjalnych oraz kwestiami finansów diecezji na 2014 rok. czytaj całość »
 • We Wrocławiu obradował Synod Diecezjalny

  We Wrocławiu obradował Synod Diecezjalny

  18.03.2014 Nabożeństwem w kościele ewangelickim św. Krzysztofa we Wrocławiu rozpoczęły się obrady Synodu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Owocne wakacje

  Owocne wakacje

  14.03.2014 Wakacje – czas wytchnienia, ale może także i… natchnienia? W tym roku Centrum Misji i Ewangelizacji oprócz stałych propozycji na lato ma także nowości – obóz rowerowy na Mazurach i obóz młodzieżowy w Smołdzińskim Lesie nad Morzem Bałtyckim. czytaj całość »
 • Rekolekcje dla sióstr diakonis

  Rekolekcje dla sióstr diakonis

  11.03.2014 Szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności sióstr diakonis Diakonatu Żeńskiego "Eben-Ezer" w Dzięgielowie są coroczne rekolekcje. czytaj całość »