english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wielki Piątek 2014

  Wielki Piątek 2014

  17.04.2014
  Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy...
  czytaj całość »
 • Trwa Wielki Tydzień

  Trwa Wielki Tydzień

  29.03.2015

  Wielki Tydzień stanowi kulminację czasu pasyjnego. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a swoje zakończenie znajduje w Wielką Sobotę. Po niej wkraczamy już w nowy okres roku kościelnego - w radosny czas wielkanocny... czytaj całość »

 • Koncepcje pracy z ojcami

  Koncepcje pracy z ojcami

  09.04.2014 W dniach 27–29 marca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Koncepcje pracy z ojcami w kontekście Unii Europejskiej”. Zwieńczyła ona cykl spotkań w ramach projektu Grundtviga „Uczenie się przez całe życie”. Jej uczestnikami, jak i całego projektu, byli mężczyźni z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Polski. czytaj całość »
 • Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  02.04.2014 Spędź początek lipca w Dzięgielowie na 65 Tygodniu Ewangelizacyjnym. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce! czytaj całość »
 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Rozstrzygnięcie konkursu

  05.04.2014 Dziękujemy osobom, które wzięły udział w konkursie dotyczącym przewodnika historycznego "Ewangelicy w Białymstoku". W związku z ciekawymi odpowiedziami nadesłanymi przez uczestników parafia ewangelicko-augsburska w Białymstoku postanowiła wszystkich ich nagrodzić. czytaj całość »
 • Ukraina, Sola Scriptura i ...

  Ukraina, Sola Scriptura i ...

  04.04.2014 W pierwszym kwietniowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” ks. Pavlo Shvarts, zastępca biskupa Kościoła luterańskiego na Ukrainie przypomina historię powstania ukraińskiego Kościoła luterańskiego oraz skomplikowane losy ewangelików na tych ziemiach. Jednocześnie przedstawia zaangażowanie ewangelików w ostatnie wydarzenia w ich kraju. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  29.03.2014 Wierni z parafii w Cieszynie, Goleszowie, Mikołowie, Tychach i Orzeszu oraz duchowni rzymskokatoliccy, polskokatoliccy i luterańscy z Polski i Zaolzia pożegnali w sobotę, 29 marca śp. ks. Jana Grossa. czytaj całość »
 • Finał SOLA SCRIPTURA

  Finał SOLA SCRIPTURA

  26.03.2014 Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej. czytaj całość »