english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  27.01.2014 „Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (…) Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym”

  Rz 14,7.14 czytaj całość »

 • Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  22.01.2014 Drugi tegoroczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” kontynuuje tematykę związaną z Rokiem katechizmu. czytaj całość »
 • Każdy zmienia świat

  Każdy zmienia świat

  27.01.2014 Każdy z nas zmienia świat. Pytanie tylko, jak to robi? I tej właśnie odpowiedzi poszukują autorzy artykułów w najnowszym numerze czasopisma „Warto” - czasopisma o relacjach i duchowości Wydawnictwa WARTO przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  18.01.2014 Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »
 • Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  22.01.2014 Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie,
   
  Po raz kolejny przeżywany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to nie tylko doskonała sposobność do refleksji i modlitwy, ale i okazja do zaprezentowania ewangelickiego wkładu w powszechne dzieło jedności. czytaj całość »
 • Zmarł ks. Robert Penczek

  20.01.2014 W dniu 17 stycznia 2014 roku zmarł w wieku 46 lat ks. Robert Penczek, duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w latach 1993-2013. czytaj całość »
 • Spotkanie noworoczne PRE

  Spotkanie noworoczne PRE

  17.01.2014 W spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej, oprócz przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Radzie, uczestniczyli hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego oraz reprezentanci Kancelarii Prezydenta i Premiera. Po raz pierwszy na spotkaniu obecny był minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. czytaj całość »
 • Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  10.01.2014 Wraz z końcem ubiegłego roku ukazał się nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego za rok 2013. To już siódmy tom wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku, począwszy od 2007 roku, czasopisma naukowego. czytaj całość »