english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • W co wierzymy?

  W co wierzymy?

  31.10.2013
  Zastanawiasz się co jest podstawą wiary Kościoła? Potrzebujesz kompendium wiedzy na temat ewangelickiej teologii? Zerknij do naszego działu "W co wierzymy?"
  czytaj całość »
 • Pamiątka Reformacji

  Pamiątka Reformacji

  30.10.2013 Jak co roku ewangelicy 31 października obchodzą Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »
 • Od konfliktu do komunii - po polsku

  Od konfliktu do komunii - po polsku

  22.10.2013 Na stronie internetowej 500-lecia Reformacji - www.luter2017.pl ukazał się w polskiej wersji językowej, wspólny dokument teologów rzymskokatolickich i luterańskich “Od konfliktu do komunii”. czytaj całość »
 • Obrady Synodu Kościoła w Warcinie

  Obrady Synodu Kościoła w Warcinie

  21.10.2013 W czasie jesiennej sesji Synodu delegaci podjęli m. in. uchwały mające wpływ na kształt życia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Konkurs dla uczestników OZME 2013

  Konkurs dla uczestników OZME 2013

  23.10.2013 Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) ogłasza konkurs dla uczestników Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, który odbył się w Bielsku-Białej (27-29 września). Do końca listopada, na adres: ddm@cme.org.pl, przyjmowane są krótkie filmy (do 90 sekund), które odpowiadają na pytanie: Co i dlaczego poruszyło Cię na OZME? Twórcy najciekawszych prac otrzymają nagrody! czytaj całość »
 • Współczesny katechizm dla dorosłych
 • Sprawozdanie Biskupa Kościoła, Warcino 2013

  Sprawozdanie Biskupa Kościoła, Warcino 2013

  19.10.2013 Podczas obrad Synodu Kościoła biskup Jerzy Samiec przedstawił sprawozdanie z działalności Kościoła za mijający rok. Poinformował synodałów o sprawach personalnych, mówiąc o 8 praktykantach skierowanych po studiach teologicznych do różnych placówek kościelnych. czytaj całość »
 • O rozumieniu istoty Kościoła

  O rozumieniu istoty Kościoła

  18.10.2013 Mówimy wciąż o „Kościele w drodze”, ale czas dostrzec, że wcale nam z tym nie po drodze. Nasza droga jest zewnętrzna – w kierunku świata. Najważniejsza droga, to jednak droga do wewnątrz – trzeba zejść na samo dno otchłani, tam, gdzie znalazł się Jonasz połknięty przez rybę – mówił ks. prof. Marek Uglorz podczas nabożeństwa otwierającego jesienną sesję Synodu Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP. czytaj całość »