english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jozue i sędziowie na finał

  Jozue i sędziowie na finał

  25.03.2015

  W finale ósmego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2014/2015, który odbył się 21 marca 2015 r. w Bielsku-Białej, znalazło się 117 młodych ewangelików z pięciu diecezji. czytaj całość »

 • Po raz ósmy w Karpaczu

  Po raz ósmy w Karpaczu

  22.03.2015 W Karpaczu w dniach 14-15 marca 2015 r. odbyły się Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla kobiet. czytaj całość »
 • Krzyż naszą podporą

  Krzyż naszą podporą

  22.03.2015

  Refleksje wokół znaczenia ostatnich ziemskich dni Chrystusa i wokół Jezusowego krzyża wypełniają znaczną część nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 6/2015. czytaj całość »

 • Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

  Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

  19.03.2015

  Zapraszamy dzieci do Piosku na Zaolziu na przygody z poszukiwaczami skarbów i piratem Honzą. Aktywnie i ciekawie spędzimy każdą chwilę na grach, zabawach i konkursach. Nie zabraknie rozgrywek piłkarskich, ogniska oraz górskich wędrówek. Planujemy zdobyć Girową, dotrzeć do styku trzech granic, odwiedzić leśny kościół, by poznać jego niezwykłą tajemnicę. W słoneczne dni będziemy odwiedzać Mini Aquapark w Jabłonkowie. Wszystko w ramach letniego obozu dla dzieci "Z Przyjacielem", którego organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »

 • Będą wakacje nad jeziorem Czos

  Będą wakacje nad jeziorem Czos

  18.03.2015 Młodzież wszystkich diecezji zapraszamy do wspólnej zabawy nad jezioro Czos. Będzie spływ kajakowy, gry terenowe, wieczorne ogniska, warsztaty i leniuchowanie na plaży – w końcu to wakacje! Obóz z nami to niezapomniana przygoda – zapytajcie tych, co byli... a najlepiej przekonajcie się sami! czytaj całość »
 • Obradowały synody diecezjalne

  Obradowały synody diecezjalne

  18.03.2015

  Od końca lutego br. obradowały synody poszczególnych diecezji. Poniżej relacje przygotowane przez redakcję Zwiastuna Ewangelickiego, opublikowane w numerze 6 tego dwutygodnika.  Fotografie z obrad synodalnych znajdują się w oddzielnych relacjach lub w galeriach, do których odsyłają przekierowania przy odpowiednich diecezjach. czytaj całość »

 • Światowy Dzień Modlitwy

  Światowy Dzień Modlitwy

  14.03.2015

  W pierwszy piątek marca obchodzony był Światowy Dzień Modlitwy. Poniżej kilka relacji z tego modlitwnego święta, organizowanego przez kobiety. czytaj całość »

 • Memorandum Wschodnie 50 lat później

  Memorandum Wschodnie 50 lat później

  14.03.2015

  12 marca 2015 roku w Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej 21 w Warszawie odbyła się konferencja upamiętniająca 50-lecie wydania Memorandum Wschodniego Kościoła Ewangelickiego w Niemczech pt.:  „Położenie wypędzonych i stosunek narodu niemieckiego do wschodnich sąsiadów. Ewangelickie memorandum”. czytaj całość »