english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Skarbonka diakonijna 2015

  Skarbonka diakonijna 2015

  08.03.2015

  Już po raz dziesiąty ruszyła ekumeniczna akcja charytatywna „Skarbonka diakonijna”. Jej organizatorzy, w tym Diakonia Polska, zachęcają do rezygnacji w czasie pasyjnym z niektórych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych funduszy na rzecz potrzebujących. czytaj całość »

 • Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

  Ks. Waldemar Pytel biskupem wrocławskim

  08.03.2015

  Bp Waldemar Pytel został nowym zwierzchnikiem Diecezji Wrocławskiej Kościoła. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz - dotychczasowy zwierzchnik diecezji oraz bp Ragnar Persenius z Uppsali w Szwecji. czytaj całość »

 • Sekretna Misja Kobiet

  Sekretna Misja Kobiet

  07.03.2015

  Łączy nas więcej niż myślisz – to główne hasło nowej kampanii społecznej organizowanej przez kobiety i dla kobiet. Dlatego jej start zaplanowano na 8 marca – Dzień Kobiet, a zakończenie na 26 maja – Dzień Matki. czytaj całość »

 • Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  Nowy rzecznik prasowy Kościoła

  03.03.2015

  Agnieszka Godfrejów - Tarnogórska została nowym rzecznikiem Kościoła ewangelickiego w Polsce. Zastąpiła ks. Wojciecha Prackiego, który objął stanowisko proboszcza parafii w Opolu. czytaj całość »

 • Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  Bądź wolontariuszem Tygodnia Ewangelizacyjnego

  02.03.2015 Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie ma już program ramowy. Znani są także główni mówcy: wykładów biblijnych i spotkań ewangelizacyjnych. ZOBACZ TU. Centrum Misji i Ewangelizacji rozpoczęło również rekrutację wolontariuszy na Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Jak życzyć sobie dobrego życia?
 • Udany eksperyment

  Udany eksperyment

  26.02.2015
  Za nami eksperymentalne zimowisko dla młodzieży – Chrześcijański Obóz Technologiczny. Eksperyment można uznać za udany, choć wynik nieco zaskoczył. Chodzi o uczestników – zgłosili się sami panowie. Na własnej skórze przekonaliśmy się zatem, że akcje polskich politechnik, które nawołują „Dziewczyny na politechniki” są jak najbardziej uzasadnione.
  czytaj całość »
 • Rozmowa z bp. T. Fabiny

  Rozmowa z bp. T. Fabiny

  24.02.2015

  Luterańska tożsamość jest ekumeniczna i zorientowana na dialog – przekonuje w rozmowie z luter2017.pl ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Węgrzech. czytaj całość »