english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wielkanoc

  Wielkanoc

  04.04.2015 Święto Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc) jest najradośniejszym świętem w roku kościelnym. Upamiętnia ono zmartwychwstanie Chrystusa, które jest zwycięstwem nad mocą śmierci. czytaj całość »
 • Wielkanocne życzenia Biskupa Kościoła

  Wielkanocne życzenia Biskupa Kościoła

  04.04.2015

  Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (1 P 1,3) czytaj całość »

 • Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  02.04.2015

  Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy... czytaj całość »

 • Wielki Tydzień w ChTI

  Wielki Tydzień w ChTI

  02.04.2015 Chrześcijańska Telewizja Internetowa przygotowała zaproszenia na nabożeństwa w okresie Wielkiego Tygodnia. Obejrzyj te zapowiedzi i zbieraj impulsy wiary.  czytaj całość »
 • O Kościele. Rzeczowo, przystępnie, estetycznie

  O Kościele. Rzeczowo, przystępnie, estetycznie

  01.04.2015
  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce pokazał się z nowej strony: właśnie trafia do sprzedaży broszura promująca Kościół, która powstała dzięki inicjatywie Kancelarii Biskupa Kościoła, a wydało ją Wydawnictwo „Warto”.
  czytaj całość »
 • Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

  Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

  01.04.2015

  Stajemy kolejny raz u wrót tajemnicy zmartwychwstania i znów mamy szansę uświadomić sobie, żeNoc wielkiej pełni jest nocą nowej tożsamości, nowego początku – jak pisze ks. Marek Jerzy Uglorzw nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 7/2015. Nie tylko dlatego, że Wielkanoc, to sposobność, by zapytać, czy w życiu każdego z nas Jezus jako król panuje, czy w naszym myśleniu i działaniu, wszystko Jemu usługuje (ŚE 207,1) – jak  wskazuje bp Marcin Hintz. Także dlatego, żeZmartwychwstały przychodzi do nas i mówi, a w sakramentach dotyka nas Jego tajemnica. Nam zaś Słowo Pańskie pozwala dotykać Jego tajemnicy– o czym przypomina ks. Piotr Gaś. czytaj całość »

 • Wielki Tydzień w mediach

  Wielki Tydzień w mediach

  28.03.2015 Zapraszamy wszystkich na świąteczne nabożeństwa, które będą się odbywać w okresie Wielkiego Tygodnia.  czytaj całość »
 • Nocy zmartwychwstania nie przesypiamy!

  Nocy zmartwychwstania nie przesypiamy!

  27.03.2015

  "Bezsenna noc" to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. czytaj całość »