english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  29.11.2013 27 listopada 2013 r. odbyła się w warszawskim Centrum Luterańskim konferencja ekumeniczna poświęcona rzymskokatolicko-luterańskiemu dokumentowi "Od konfliktu do komunii". Tekst przygotowała Komisja ds. Jedności powołana przez Światową Federację Luterańską (ŚFL) oraz Papieską Radę ds. Jedności Chrześcijan. Dokument dotyczy zbliżającego się jubileuszu 500-lecia Reformacji i możliwości jej wspólnego upamiętnienia przez rzymskich katolików i ewangelików tradycji luterańskiej. czytaj całość »
 • Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  29.11.2013 Pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość!” odbędzie się tegoroczna ekumeniczna akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, organizowana wspólnie przez Caritas Polska, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos – Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego. czytaj całość »
 • Superwizja pastoralna w Kościele

  27.11.2013 Po raz drugi w historii, w ramach Kościoła, rozpoczęto szkolenie w dziedzinie pracy superwizyjnej o profilu psychologiczno-pastoralnym w służbie Kościoła i Diakonii, jak również dla instytucji świeckich. czytaj całość »
 • Konferencja o Biblii brzeskiej

  Konferencja o Biblii brzeskiej

  27.11.2013 W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona pierwszemu przekładowi Pisma Świętego z języków oryginalnych na język polski czyli Biblii brzeskiej zwanej Radziwiłłowską. czytaj całość »
 • Nowy Kalendarz adwentowy

  Nowy Kalendarz adwentowy

  22.11.2013 Kalendarz adwentowy co roku proponuje dzieciom i ich rodzicom, jak w ciekawy sposób mogą spędzić czas adwentu. Jak przygotować się rodzinnie do świąt, nie w zgiełku zakupów i męczącej bieganinie – podpowiada autorka Sylwia Adamus. czytaj całość »
 • Duszpastersko o inności

  Duszpastersko o inności

  23.11.2013 Już po raz trzeci, w ramach Dnia Duszpasterstwa, odbyła się konferencja poświęcona duszpasterskim wyzwaniom współczesności. Tegoroczne spotkanie koncentrowało się na reflektowaniu istniejących barier w rozmowach duszpasterskich z "innymi". czytaj całość »
 • List do Dzieciątka

  List do Dzieciątka

  21.11.2013 Streetworkerzy Centrum Misji i Ewangelizacji, którzy działają na ulicach Bobrka – dzielnicy Bytomia chcą obdarować świątecznymi upominkami swoich podopiecznych. To 16 dzieci, które w tym roku uczestniczyły w zajęciach grup prowadzonych przez pedagogów ulicy. czytaj całość »
 • Sejmik Śląski uhonorował ks. Franciszka Michejdę

  Sejmik Śląski uhonorował ks. Franciszka Michejdę

  19.11.2013 Pamięć ks. Franciszka Michejdy uczcił podczas poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa Śląskiego.  W uroczystościach brał udział między innymi zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, bp senior Jan Szarek, bp Tadeusz Szurman, bp Paweł Anweiler i inni zaproszeni goście. czytaj całość »