english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  Nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego

  10.01.2014 Wraz z końcem ubiegłego roku ukazał się nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego za rok 2013. To już siódmy tom wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku, począwszy od 2007 roku, czasopisma naukowego. czytaj całość »
 • Dwanaście błogosławionych dni

  Dwanaście błogosławionych dni

  14.01.2014 Dzień 22 grudnia 2013 r. był dniem przyjazdu, a zarazem pierwszym dniem pobytu w Domu Gościnnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Jaworniku. Żegnając się 2 stycznia 2013 r. zadeklarowaliśmy, że jak Pan Bóg pozwoli, to za 355 dni, jeżeli zostaniemy zaproszeni – to tutaj przyjedziemy. Zostaliśmy zaproszeni, z zaproszenia skorzystaliśmy i przyjechaliśmy. Ogółem było 46 uczestników z 3 diecezji naszego Kościoła. 11 uczestników przyjechało po raz pierwszy. Najliczniejsza grupa przyjechała z Diecezji Katowickiej. Naszym opiekunem był student V roku ChAT – Bogusław Sebesta. czytaj całość »
 • Kościół potrzebuje Katechizmu

  Kościół potrzebuje Katechizmu

  09.01.2014 Czy katechizm ma jeszcze sens w świecie nowinek technicznych? Jaki powinien być język katechizmu i czy warto się uczyć katechizmu i jak? O pożytku i wyzwaniach związanych z katechizmem rozmawiamy na początku Roku Katechizmu z ks. Michałem Makulą, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Łodzi. czytaj całość »
 • Mały wielki procent

  Mały wielki procent

  09.01.2014 Jeden procent może zmienić wiele: jakiś maluch wyjedzie na wakacje, rodzina łatwiej zwiąże koniec z końcem, dzieci spędzające czas na ulicy znajdą opiekę, młodzi ludzie - inspirujące przykłady, samotni - ciepły posiłek i obecność drugiego człowieka. czytaj całość »
 • Mały i Duży Katechizm M. Lutra

  Mały i Duży Katechizm M. Lutra

  07.01.2014 W 2014 roku Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi ROK KATECHIZMU, przypominając kluczową rolę, jaką katechizm odgrywał w kształtowaniu luterańskiej tożsamości oraz stawiając pytania o jego aktualność. Czas Reformacji nie bez powodu nazywany był epoką katechizmów – to właśnie w XVI wieku powstawało najwięcej katechizmów. czytaj całość »
 • Śląscy samorządowcy w Wiśle

  Śląscy samorządowcy w Wiśle

  07.01.2014
  W 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, 5 stycznia 2014 roku Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle była organizatorem noworocznego spotkania samorządowców ewangelików województwa śląskiego. W spotkaniu ewangelików czynnie zaangażowanych w pracę samorządów lokalnych udział wzięli również ks. bp Jerzy Samiec, ks. bp Paweł Anweiler, b. premier prof. Jerzy Buzek, poseł Czesław Gluza oraz poseł Aleksandra Trybuś.
  czytaj całość »
 • Święto Epifanii

  Święto Epifanii

  05.01.2014
  Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifanii Kościół Ewangelicko-Augsburski wraz z innymi Kościołami tradycji zachodniej obchodzi w dniu 6 stycznia.
  czytaj całość »
 • 2014 - Rok Katechizmu

  2014 - Rok Katechizmu

  28.12.2013 Hasło biblijne roku 2014 brzmi: „Lecz moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją, aby opowiadać o wszystkich dziełach twoich” (Ps 73,28). czytaj całość »