english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  21.12.2014 Grupa Pedagogów Ulicy w Bytomiu ma za sobą pracowity rok i dwie piękne świąteczne akcje charytatywne. czytaj całość »
 • Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  20.12.2014

  W człowieku jest przestrzeń czystej ciszy i milczenia (…). W niej rodzi się Bóg, by człowiek stał się sobą na podobieństwo Zbawiciela. Wtedy życie staje się prawdziwe i pełne światła – pisze ks. Marek Jerzy Uglorz w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 24/2014. czytaj całość »

 • Nowi doktorzy nauk teologicznych

  Nowi doktorzy nauk teologicznych

  19.12.2014

  Rada Wydziału Teologicznego  Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej przyznała stopień doktora nauk teologicznych trzem duchownym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce: ks. dr. Grzegorzowi Giemzie, ks. dr. Ireneuszowi Lukasowi i ks. dr. Adamowi Malinie. czytaj całość »

 • Dobry sposób na spotkanie z drugim człowiekiem

  Dobry sposób na spotkanie z drugim człowiekiem

  16.12.2014 Koniec roku to czas podsumowań, także dla Wydawnictwa Warto Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Jozue i sędziowie w Ziemi Obiecanej

  Jozue i sędziowie w Ziemi Obiecanej

  16.12.2014

  W ostatnim tygodniu listopada odbył się etap parafialny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2014/2015”. Wzięły w nim udział parafie z pięcie diecezji naszego Kościoła – cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej i warszawskiej. czytaj całość »

 • Pomożemy w organizacji rekolekcji pasyjnych!

  Pomożemy w organizacji rekolekcji pasyjnych!

  15.12.2014 Jako Centrum Misji i Ewangelizacji od kilkunastu lat oferujemy pomoc w organizowaniu rekolekcji pasyjnych dla dzieci i młodzieży w parafiach.  czytaj całość »
 • Ukazały się najpopularniejsze książki ewangelickie

  Ukazały się najpopularniejsze książki ewangelickie

  09.12.2014

  Wydawnictwo Augustana pod koniec listopada rozpoczęło wysyłanie do parafii kolejnych roczników książek, które zna każdy ewangelik. W sto dwudziestym dziewiątym wydaniu „Kalendarza Ewangelickiego” czytelnicy znajdą przegląd minionych miesięcy, w którym m.in. ewangelickie szkoły z Bielska-Białej, Cieszyna, Gliwic i Warszawy opisują swoją działalność czytaj całość »

 • Koncert Św. Łucji

  Koncert Św. Łucji

  09.12.2014

  5 grudnia w kościele Świętej Trójcy odbył się koncert z okazji dnia św. Łucji, szwedzkiego święta światła. Główną atrakcją koncertu był występ chóru dziewczęcego i chłopięcego z Parafii Katedralnej w Uppsali pod dyr. Margarete Raab połączony z tradycyjną procesją św. Łucji. czytaj całość »