english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czasopismo WARTO dostępne dla każdego

  Czasopismo WARTO dostępne dla każdego

  10.02.2014 Czasopismo „Warto”, od 16 lat wydawane przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, będzie regularnie ukazywać się w Internecie. Na stronie warto.cme.org.pl co kwartał pojawi się w całości nowy numer „Warto”. Z biegiem czasu w tym miejscu oraz w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej udostępniane będą również numery archiwalne czasopisma, którym od początku kieruje Bożena Giemza. czytaj całość »
 • O MAŁYM KATECHIZMIE i nie tylko

  O MAŁYM KATECHIZMIE i nie tylko

  11.02.2014 Rok katechizmu obecny jest i w trzecim tegorocznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego”. Po Mały katechizm Marcina Lutra sięgają przynajmniej raz w życiu wszyscy ewangelicy – podczas nauki konfirmacyjnej. Dzisiejszym gimnazjalistom trudno jednak zrozumieć niektóre językowe sformułowania przekładu bpa Andrzeja Wantuły. czytaj całość »
 • Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

  Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

  01.02.2014 W związku z organizacją uroczystości pogrzebowych śp. bpa Tadeusza Szurmana przekazujemy kilka informacji, związanych techniczną stroną pogrzebu. czytaj całość »
 • Szkoły z talentem w herbie

  Szkoły z talentem w herbie

  04.02.2014 Każdego roku w styczniu świat polskiej edukacji wyczekuje z napięciem rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. 15 stycznia 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji: XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. czytaj całość »
 • Zmarł śp. ks. bp Tadeusz Szurman

  Zmarł śp. ks. bp Tadeusz Szurman

  30.01.2014 W dniu dzisiejszym, w wieku niespełna 60 lat zmarł, Biskup Tadeusz Szurman - zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Być tatą!

  Być tatą!

  29.01.2014 W życiu każdego człowieka ojciec jest jedną z dwóch, obok matki, osób, które zasadniczo wpływają na jego rozwój i osobowość. Na to, jak ułoży sobie życie w przyszłości, jak będzie się zmagać z nieuchronnymi trudnościami i kłopotami, jaką stworzy rodzinę.  Duszpasterstwo Dorosłych, przy Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), zachęca mężczyzn do umacniania swojej chrześcijańskiej tożsamości i do budowania dobrych relacji w rodzinach, Kościele i środowisku społecznym. czytaj całość »
 • Spotkajmy się we Wrocławiu

  Spotkajmy się we Wrocławiu

  10.01.2014 Ruszyła elektroniczna rejestracja uczestników Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2014 r. we Wrocławiu. Na stronie wroclaw2014.net mogą się rejestrować zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy parafialne. czytaj całość »
 • Zapal Płomień Pamięci

  Zapal Płomień Pamięci

  27.01.2014 Nie możemy przywrócić świata, który uległ Zagładzie. Jednak naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o nim, jako przestrogę na przyszłość, jako część naszego wspólnego polsko-żydowskiego dziedzictwa – napisała Dyrektor Generalna Fundacji Shalom, Gołda Tencer w piśmie skierowanym na ręce bp. Jerzego Samca w związku z obchodami Dnia Pamięci o Holokauście. czytaj całość »