english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Chóralne śpiewanie w Nowym Sączu

  Chóralne śpiewanie w Nowym Sączu

  29.04.2013 Dnia 28 kwietnia 2013 r. w niedzielę Cantate odbył się kolejny 67. diecezjalny zjazd chórów Diecezji Katowickiej. Tym razem chóry udały się w daleką podróż do Nowego Sącza. czytaj całość »
 • Historia luteranizmu w Polsce

  Historia luteranizmu w Polsce

  29.04.2013 Ukazała się w sprzedaży monumentalna, 3-tomowa praca zbiorowa pt. „Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI-XX w.)”, pod redakcją naukową pracownika Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dr. hab. Jarosława Kłaczkowa, znanego m.in. z kilku monografii i redakcji prac zbiorowych dotyczących dziejów polskiego protestantyzmu. czytaj całość »
 • Konferencja kobiet w Skoczowie

  Konferencja kobiet w Skoczowie

  28.04.2013 27 kwietnia 2013 r. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie odbyła się Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej. czytaj całość »
 • Trwa zbiórka na Bratnią Pomoc

  Trwa zbiórka na Bratnią Pomoc

  28.04.2013 Trwa zbiórka ofiar pieniężnych na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Wpłacanie przez wiernych Kościoła ewangelickiego środków finansowych na tzw. "bratnią pomoc" odbywa się już od 150 lat i stało się jednym z tradycyjnych zwyczajów praktycznej pobożności. czytaj całość »
 • Sezon motocyklowy rozpoczęty

  Sezon motocyklowy rozpoczęty

  28.04.2013 Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę, 29 kwietnia motocykliści zjechali na ekumeniczne nabożeństwo do parafii ewangelickiej w Szczyrku. czytaj całość »
 • Minister wyraziła ubolewanie...

  Minister wyraziła ubolewanie...

  24.04.2013 Ministerstwo Edukacji Narodowej MEN zapewniło, że intencją użytego w arkuszu egzaminacyjnym zadania nie było urażenie uczuć religijnych uczniów wyznania luterańskiego ani jakakolwiek stygmatyzacja. W ten sposób resort edukacji odniósł się do listu otwartego w sprawie jednego z zadań tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. czytaj całość »
 • Śpiewający weekend

  Śpiewający weekend

  24.04.2013 120 uczestników, 10 dyrygentów, 6 muzyków, 7 solistów, 14 utworów, 834 takty nut, 375 minut prób w grupach, 595 minut prób wspólnych – to tylko liczbowy obraz tegorocznych Warsztatów muzycznych, zorganizowanych już po raz trzeci przez Centrum Misji i Ewangelizacji, w tym roku wspólnie z Parafią ewangelicką w Skoczowie. czytaj całość »
 • Czy luteranie to wciąż heretycy?

  Czy luteranie to wciąż heretycy?

  24.04.2013 We wtorek gimnazjaliści pisali pierwszą cześć tegorocznego egzaminu. Wśród zagadnień, które należało rozwiązać, było zadanie opierające się tekście źródłowym z XVI wieku. Wywołał on bardzo duże kontrowersjie i stał się przyczyną wystosowania listu otwartego do Minister Edukacji. czytaj całość »