english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ordynacja w Skoczowie

  Ordynacja w Skoczowie

  13.12.2014 W sobotę 13 grudnia br. odbyła się druga w tym roku ordynacja młodych duchownych. Tym razem w Skoczowie ordynowani zostali czterej magistrzy teologii: Robert Augustyn, Tymoteusz Bujok, Adrian Lazar i Marcin Podżorski. czytaj całość »
 • Dziecko sercem rodziny

  Dziecko sercem rodziny

  30.11.2014

  Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego i Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz piętnasty organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.    czytaj całość »

 • Odwieczne pytania

  Odwieczne pytania

  30.11.2014

  Gdy myślimy o setkach milionów lat istnienia świata, możemy mieć poczucie własnej małości. Pociechę jednak znajdujemy w Bogu– pisze bp Ryszard Bogusz, rozważając słowa apostoła Piotra (2 P 3,8-10)  przypadające na tegoroczną Niedzielę Wieczności, a zapisane w książce Z Biblią na co dzień. czytaj całość »

 • Joannici Dzieło Pomocy

  Joannici Dzieło Pomocy

  29.11.2014

  Ewangelicki Zakon Joannitów obecny w Polsce od wielu lat, utworzył w 2004 r. wraz z Komandoriami Wschodnimi Zakonu stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy (JDP). Jubileusz powstania JDP obchodzono uroczyście na dawnym Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.  czytaj całość »

 • Dziecięcy adwent

  Dziecięcy adwent

  27.11.2014 Ukazała się specjalna książka na cztery tygodnie wyjątkowego, rodzinnego czasu.  czytaj całość »
 • Nowy przewodnik biblijny po niedzielach

  Nowy przewodnik biblijny po niedzielach

  26.11.2014 Nakładem Wydawnictwa Warto ukazała się nowa postylla, czyli zbiór kazań na niedziele i święta, pt. Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pana. Kazania na 1 rząd czytań liturgicznych. czytaj całość »
 • Konferencja o gender

  Konferencja o gender

  22.11.2014

  Problematyka gender z perspektywy luterańskiej, przemoc wobec kobiet i zagadnienia związane z rodziną, to główne tematy międzynarodowej konferencji „Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich”, która odbyła się 19 listopada w warszawskim Centrum Luterańskim.

  czytaj całość »
 • Kanclerz i premier w Świdnicy

  Kanclerz i premier w Świdnicy

  21.11.2014 Kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Polski Ewa Kopacz wzięły udział w na­bo­żeń­stwie eku­me­nicz­nym w ewangelickim kościele Pokoju w Świd­ni­cy. Nabożeństwo związane było z upamiętnieniem 25. rocznicy symbolicznego pojednania polsko-niemieckiego. czytaj całość »