english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nowa odsłona strony luter2017.pl

  Nowa odsłona strony luter2017.pl

  06.06.2014 Odnowionz została strona Dekady Reformacji  - www.luter2017.pl. Strona zyskała nową szatę graficzną i logo opracowane przez Jana Michałowskiego i Miklosa Ferenca. Unowocześniona strona prezentuje nie tylko dorobek Reformacji, ale przybliża przede wszystkim jej współczesne znaczenie. czytaj całość »
 • Kto się boi Ducha Świętego?

  Kto się boi Ducha Świętego?

  06.06.2014 Ukazał się kolejny „Zwiastun Ewangelicki”, numer 11, który przynosi ważne pytanie:  „Pragniemy Ducha Świętego, czy  raczej się go boimy”? czytaj całość »
 • Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  Święto Wniebowstąpienia Pańskiego

  29.05.2014 Już dziś w kalendarzu liturgicznym znajdziemy ważne, choć często zapomniane święto - czterdzieści dni po Wielkanocy Kościół wspomina Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Jest to jedno z najstarszych i ważniejszych świąt chrześcijańskich. czytaj całość »
 • Strażacy w Cieszynie

  Strażacy w Cieszynie

  22.05.2014 Dnia 17.05.2014 r. w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, w ramach którego wspominano 100. rocznicę urodzin Klemensa Matusiaka – twórcy polskiego pożarnictwa na ziemi cieszyńskiej. czytaj całość »
 • Przygoda wciąż trwa

  Przygoda wciąż trwa

  27.05.2014 Już od dziesięcioleci jest pewne miejsce, które przyciąga młodość, entuzjazm, chęć zabawy i zbliżania się do Boga drzemiące w ludziach przez cały rok. Miejsce przesycone historią i wyzwalające najlepsze ludzkie emocje. Gdzie przypadkowi ludzie tworzą przyjaźnie na całe życie, a nieprzypadkowi goście odkrywają przed uczestnikami ciekawość świata i odwagę do rozwijania własnych myśli. Gdzie takie miejsce znaleźć? czytaj całość »
 • Impulsy do dyskusji i działania

  Impulsy do dyskusji i działania

  25.05.2014 W najnowszym 10 numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” rozpoczęto publikację nowego cyklu pt. Wizja przyszłości. czytaj całość »
 • Wypoczynek i rozwój

  Wypoczynek i rozwój

  22.05.2014 Nocny alert, spływ kajakiem przez Puszczę Piską, rozgrywki sportowe, czas na sensowne rozmowy na każdy temat; wycieczki rowerowe, wypad do zamku krzyżackiego i Wilczego Szańca to tylko niektóre atrakcje obozów młodzieżowych. W lipcu i w sierpniu zaprasza na nie Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodych. czytaj całość »
 • Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

  Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

  21.05.2014 Biskup  Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zadebiutował dziś (środa, 21 maja 2014 r.) w roli blogera. W ten sposób Kościół sukcesywnie poszerza swą obecność w Internecie, od portali informacyjnych, poprzez fanpage’a na facebooku oraz twitterze, po wspomnianego bloga. Znajduje się on pod następującym adresem: www.biskupkosciola.wordpress.com. czytaj całość »