english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Święto Reformacji

  Święto Reformacji

  24.10.2012 Jak co roku ewangelicy 31 października obchodzą Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »
 • Nowe wyzwania przed Diecezją Wrocławską

  Nowe wyzwania przed Diecezją Wrocławską

  23.10.2012

  W dniach 19-21 października br. w Międzyzdrojach na Pomorzu na II sesji zgromadził się V Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego w Polsce. Obrady koncentrowały się wokół głównego tematu bieżącego roku, jakim są nowe wyzwania w Kościele ewangelickim. czytaj całość »

 • Inauguracja roku akademickiego ChAT

  Inauguracja roku akademickiego ChAT

  12.10.2012 Bardzo uroczyście przebiegła inauguracja nowego roku akademickiego w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pod przewodnictwem nowego rektora, ks. prof. dr hab. Bogusława Milerskiego. czytaj całość »
 • Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

  Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

  02.10.2012
  Siostra Marta Grudke została pierwszą laureatką Nagrody „Ostoi Pokoju” imienia Matki Ewy. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 30 września br. w parafii w Bytomiu – Miechowicach.
  czytaj całość »
 • Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

  Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

  13.10.2012 Ponad sto kobiet z różnych parafii Diecezji Katowickiej wzięło udział w Śniadaniu dla Kobiet, które po raz kolejny odbyło się w parafii w Świętochłowicach. Oprócz wspólnego śniadania, śpiewu i modlitwy, panie skupiły się na temacie Tu chodzi o miłość. czytaj całość »
 • Luter Norblina w Muzeum Plakatu

  Luter Norblina w Muzeum Plakatu

  12.10.2012 12 października w Muzeum Plakatu otworzonazostała wystawa zatytułowana "Sztuka poza czasem. Twórczość Stefana Norblina." Jest to pierwsza tak duża prezentacja dorobku Norblina w Warszawie od czasów międzywojnia zorganizowana z okazji 120. rocznicy urodzin i 60. rocznicy śmierci artysty. Wśród pokazywanych obrazów znalazł się "Luter na Sejmie w Wormacji". czytaj całość »
 • 50-lecie ordynacji ks. Manfreda Uglorza

  50-lecie ordynacji ks. Manfreda Uglorza

  02.10.2012 Jubileusz 50-lecia ordynacji obchodził w kościele w Starym Bielsku, gdzie przez wiele lat był proboszczem, ks. prof. Manfred Uglorz. Gratulacje i życzenia przekazali m.in.: ks. prof. Bogusław Milerski, rektor ChAT, senator Marcin Tyrna, przedstawiciele rady parafialnej, odczytano też list gratulacyjny od Biskupa Kościoła. czytaj całość »
 • Wino i chleb

  Wino i chleb

  09.10.2012 „Wino i chleb” - pod takim hasłem odbyły się  rekolekcje diecezjalne Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz  Diecezjalne Święto Żniw, które w miniony weekend (5-7 października 2012) przeżywaliśmy w ewangelickiej parafii w Słupsku. Trzydniowe spotkanie nad morzem rozpoczęło się w piątek w Warcinie, gdzie po zwiedzeniu dawnego pałacu kanclerza Otto von Bismarcka, po którym gości oprowadzał kurator diecezji, a jednocześnie dyrektor Technikum Leśnego – Piotr Mańka, wszyscy spotkali się przy ognisku. Po wspólnej kolacji uczestnicy rekolekcji  udali się do odbudowanego na terenie szkoły, dawnego ewangelickiego kościoła z Ciecholubia. Tam proboszcz  ks. Wojciech Froehlich poprowadził uczestników w wieczornej modlitwie, mającej charakter nieszporów.  Tego wieczora wiślański chór parafialny, który przybył do Słupska na zaproszenie miejscowej parafii ewangelickiej, wykonał jedną z przygotowanych pieśni i tym samym wpisał się w historię zrekonstruowanego kościoła jako pierwszy chór kościelny, który zaśpiewał w murach odbudowanej świątyni. czytaj całość »