english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Życiowe tematy

  Życiowe tematy

  21.01.2015

  Nie trzeba być ichtiologiem, żeby stwierdzić, że są przecież wśród nas różne okazy – pisze ks. Michał Walukiewicz w drugim tegorocznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego”. czytaj całość »

 • Spotkanie samorządowców

  Spotkanie samorządowców

  21.01.2015

  W 1. Niedzielę po Epifanii, 11 stycznia br. w Wiśle odbyło się spotkanie samorządowców ewangelików. Zorganizowali je: biskup Kościoła Jerzy Samiec, biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler oraz parafia ewangelicka w Wiśle. czytaj całość »

 • Szkoły znów wysoko

  Szkoły znów wysoko

  21.01.2015

  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego znalazło się czołówce prestiżowego rankingu liceów, który przygotowuje magazyn „Perspektywy”. Inne ewangelickie szkoły także są na wysokich pozycjach.  czytaj całość »

 • Tydzień Ekumeniczny 2015

  Tydzień Ekumeniczny 2015

  20.01.2015 Rozpoczął się mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” – to hasło będzie towarzyszyć modlitwie o jedność. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Brazylii. czytaj całość »
 • Hasło biblijne na rok 2015

  Hasło biblijne na rok 2015

  13.01.2015 "Dlatego przyjmujcie się wzajemnie, jak i Chrystus przyjął was ku chwale Boga." czytaj całość »
 • Co pielęgnować, a co zmieniać?

  Co pielęgnować, a co zmieniać?

  11.01.2015 Początek nowego roku to dla wielu z nas oczekiwany czas nowych wyzwań i zmian. A jak to jest w Kościele? czytaj całość »
 • Zimowy numer e-czasopisma

  Zimowy numer e-czasopisma

  07.01.2015 Z przyjemnościami wcale nie jest tak łatwo, okazuje się, że nie zawsze też robi się nam przyjemnie, myśląc o przyjemnościach. czytaj całość »
 • Dary na nowy rok

  Dary na nowy rok

  03.01.2015

  Nowe hasło biblijne Roku Pańskiego 2015 zawiera więcej niż apel o akceptację bliźniego w imię tego, co uczynił dla nas Chrystus. To również wezwanie do szacunku wobec inaczej myślących i inaczej wierzących, innego sposobu mówienia o jednym Chrystusie i Jego Kościele – niezwykle aktualne nie tylko na początku roku, w trakcie ekumenicznej oktawy, ale i przez cały czas. O trudnych i inspirujących aspektach hasła biblijnego opowiada prof. Kalina Wojciechowska. czytaj całość »