english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Muzycznie w Legnicy

  Muzycznie w Legnicy

  15.09.2014 W sobotę, 13 września w kościele Marii Panny w Legnicy pod hasłem z Psalmu 98 Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił, odbywało się Diecezjalne Święto Chórów i Muzyków Kościelnych Diecezji Wrocławskiej, które wpisywało się w przypadający na bieżący rok Jubileusz 100-lecia organów w legnickim kościele. czytaj całość »
 • Parafia nie musi się zajmować wszystkim

  Parafia nie musi się zajmować wszystkim

  15.09.2014 Zaangażowanie osób świeckich w diecezji i parafiach w przygotowanie obchodów 500-lecia Reformacji, odwiedzanie rodzin pastorskich oraz wiernych, rozwój działalności charytatywnej i pomocowej oraz zintensyfikowanie współpracy między parafiami – to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą bp dr Marian Niemiec, nowy Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Głosić będę moc krzyża

  Głosić będę moc krzyża

  14.09.2014

  W niedzielę, 14 września w Katowicach ks. dr Marian Niemiec został konsekrowany i wprowadzony w urząd biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Aktu konsekracji dokonał zwierzchnik polskich luteran bp Jerzy Samiec, a asystowali mu bp Ryszard Bogusz oraz bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »

 • Pożegnanie wakacji

  Pożegnanie wakacji

  13.09.2014

  W dzisiejszych czasach, kiedy nawet najmłodsze dzieci mają dostęp do nowoczesnych komputerowych technologii i bezbłędnie posługują się zaawansowaną elektroniką smartphonów i ipadów, z wielkim trudem przychodzi zorganizować dla nich imprezę, która mogłaby je zainteresować, nie mówiąc już porwać. czytaj całość »

 • Biblia, biblistyka i dogmat

  Biblia, biblistyka i dogmat

  12.09.2014 Czy biblistyka jest lub może być ponadwyznaniowa i czy jest samodzielna? Jaka jest relacja między Biblią a dogmatem? Jakie wyzwania wiążą się z luterańską interpretacją Pisma i także o tym, czy bibliście trudniej jest wierzyć niż „ławkowemu” uczestnikowi nabożeństwa portal luter2017.pl rozmawia z dr hab. Kaliną Wojciechowską, profesorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Zjazd chórów w Sopocie

  Zjazd chórów w Sopocie

  12.09.2014 W dniach 6-7 września 2014 roku odbył się XXVIII Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej KEA w RP. Gospodarzem tegorocznego Zjazdu była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gdańsku-Sopocie. czytaj całość »
 • Niewidzialne. Część 2.

  Niewidzialne. Część 2.

  08.09.2014 Zadawałem sobie i ludziom pytanie przez cały ten pobyt, dlaczego oni tam żyją? Dlaczego nie wyjadą? Dlaczego zostają, budują domy, rodzą dzieci w miejscu, gdzie przez trzy miesiące jest tropikalnie i ulewa niszczy domy, a przez dziewięć miesięcy pustynnie i zwierzęta i ludzie padają z pragnienia. Gdzie ziemia jest ciężka do uprawy, bo wymieszana z piaskiem, a co jakiś czas nawiedzają ją kataklizmy, jak kilkuletnia susza. Przecież świat jest wielki, miejsca nie brakuje, po co się tu męczyć? czytaj całość »
 • Ordynacja w Żorach

  Ordynacja w Żorach

  06.09.2014 Zostajecie powołani do służby w Kościele Jezusa Chrystusa - powiedział bp Jerzy Samiec w czasie nabożeństwa ordynacyjnego do nowych duchownych: ks. Karola Długosza i ks. Oskara Wilda w ewangelickim kościele Zbawiciela w Żorach. czytaj całość »