english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  24.06.2013 Z inicjatywy bp. Jerzego Samca odbyło się dwudniowe spotkanie Rad Diecezjalnych i Konsystorza. Było to pierwsze tego rodzaju zgromadzenie w historii Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »
 • Ekumeniczne spotkanie strażaków

  Ekumeniczne spotkanie strażaków

  29.06.2013 22 czerwca 2013 r. w Jastrzębiu Zdroju odbyło się XII Ekumeniczne Spotkanie Strażaków. Inicjatorem tych spotkań jest ks. kpt. Adam Glajcar, Kapelan Krajowy Strażaków Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce, od 2011 roku jest proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Częstochowie.  czytaj całość »
 • Czas zmian

  Czas zmian

  28.06.2013 Tegoroczne Tygodnie Ewangelizacyjne odbędą się pod hasłem „Czas zmian”. czytaj całość »
 • Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  24.06.2013 Słoneczna niedziela,9 czerwca, była w Jastrzębiu – Zdroju świętem pieśni i muzyki. Na hasło przeglądu zostały wybrane słowa Psalmu 13,6 „Będę śpiewał Panu, bo okazał mi dobroć”. czytaj całość »
 • Kontakty polsko-holenderskie

  Kontakty polsko-holenderskie

  25.06.2013
  Działalność partnerstw parafialnych pomiędzy Polską i Holandią ma już ponad 25-letnią historię. Ich koordynacją zajmuje się Komisja ds. kontaktów polsko-holenderskich Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.
  czytaj całość »
 • Leśne kościoły 2013

  Leśne kościoły 2013

  10.05.2013 Zapraszamy na tegoroczne nabożeństwa w tzw. leśnych kościołach. Odbędą się one w następujących terminach: czytaj całość »
 • Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  15.06.2013 Po dziewięciu miesiącach prac zakończono gruntowną przebudowę kultowego budynku ewangelickiego ośrodka młodzieżowego w Sorkwitach. W radosnej uroczystości otwarcia brał udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  13.06.2013 Początkiem czerwca zakończył się KONKURS Z MAPĄ, ogłoszony przez portal luteranie.pl i wydawnictwo Pracownia na Pastwiskach. czytaj całość »