english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  Śpiewające dzieci i młodzież w Jastrzębiu-Zdroju

  24.06.2013 Słoneczna niedziela,9 czerwca, była w Jastrzębiu – Zdroju świętem pieśni i muzyki. Na hasło przeglądu zostały wybrane słowa Psalmu 13,6 „Będę śpiewał Panu, bo okazał mi dobroć”. czytaj całość »
 • Kontakty polsko-holenderskie

  Kontakty polsko-holenderskie

  25.06.2013
  Działalność partnerstw parafialnych pomiędzy Polską i Holandią ma już ponad 25-letnią historię. Ich koordynacją zajmuje się Komisja ds. kontaktów polsko-holenderskich Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.
  czytaj całość »
 • Leśne kościoły 2013

  Leśne kościoły 2013

  10.05.2013 Zapraszamy na tegoroczne nabożeństwa w tzw. leśnych kościołach. Odbędą się one w następujących terminach: czytaj całość »
 • Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  Ośrodek w Sorkwitach. Reaktywacja

  15.06.2013 Po dziewięciu miesiącach prac zakończono gruntowną przebudowę kultowego budynku ewangelickiego ośrodka młodzieżowego w Sorkwitach. W radosnej uroczystości otwarcia brał udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  Konkurs z mapą rozstrzygnięty

  13.06.2013 Początkiem czerwca zakończył się KONKURS Z MAPĄ, ogłoszony przez portal luteranie.pl i wydawnictwo Pracownia na Pastwiskach. czytaj całość »
 • O Bonhoefferze w Szczecinie

  O Bonhoefferze w Szczecinie

  13.06.2013 W dniach 31.05 - 02.06. 2013 r. odbyły się w Szczecinie Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie. Rozpoczęły się modlitwą wieczorną w kościele Świętej Trójcy, którą poprowadził ks. Ferdinand Ahuis z Hamburga. Po modlitwie miała miejsce wspólna kolacja. czytaj całość »
 • Śpiewająco w Ozorkowie

  Śpiewająco w Ozorkowie

  09.06.2013 W sobotę, 18 maja 2013 roku w kościele Dwunastu Apostołów Jezusa Chrystusa w Ozorkowie odbył się Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej . Jest to coroczne spotkanie, które przyciąga nie tylko chóry, ale również osoby zainteresowane muzyką kościelną oraz chcące wspólnym śpiewem chwalić Boga. czytaj całość »
 • Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  Święto muzyki i pieśni na Mazurach

  09.06.2013 Czwartek, w którym bracia katolicy obchodzą święto Bożego Ciała jest w Diecezji Mazurskiej tradycyjnym terminem święta pieśni i muzyki kościelnej, które organizowane jest w formie zjazdu chórów i zespołów muzycznych działających w poszczególnych parafiach. czytaj całość »