english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Owocne wakacje

  Owocne wakacje

  14.03.2014 Wakacje – czas wytchnienia, ale może także i… natchnienia? W tym roku Centrum Misji i Ewangelizacji oprócz stałych propozycji na lato ma także nowości – obóz rowerowy na Mazurach i obóz młodzieżowy w Smołdzińskim Lesie nad Morzem Bałtyckim. czytaj całość »
 • Rekolekcje dla sióstr diakonis

  Rekolekcje dla sióstr diakonis

  11.03.2014 Szczególnym wydarzeniem w życiu społeczności sióstr diakonis Diakonatu Żeńskiego "Eben-Ezer" w Dzięgielowie są coroczne rekolekcje. czytaj całość »
 • Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

  Niezwykła podróż w nowym numerze Zwiastuna Ewang.

  10.03.2014 W marcowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” przypominamy – w ramach ogłoszonego przez sejm Roku Kolberga – sylwetkę ewangelickiego etnografa Oskara Kolberga. Dnia 22 lutego br. minęła 200. rocznica jego urodzin. czytaj całość »
 • Rozpoczął się czasy pasyjny

  Rozpoczął się czasy pasyjny

  05.03.2014 Rozpoczął się czas pasyjny. Będzie trwać przez 40 dni (nie wlicza się tu niedziel) -- aż do Wielkiego Tygodnia włącznie. Nazwa czasu pasyjnego jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa. czytaj całość »
 • Synod diecezjalny w Katowicach

  Synod diecezjalny w Katowicach

  08.03.2014 W sobotę, 8 marca 2014 r. w Katowicach odbyła się kolejna sesja Synodu Diecezji Katowickiej. Była to pierwsza po kilkunastu latach sesja synodalna, podczas której zabrakło śp. ks. bpa Tadeusza Szurmana, którego pożegnano 3 lutego br. Obradom przewodniczył radca diecezjalny ks. Henryk Reske, a kazanie wygłosił Biskup Kośioła ks. Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Kiedy i po co jestem szczęśliwy?

  Kiedy i po co jestem szczęśliwy?

  02.03.2014 Już piątego marca ponad 140 uczniów z Ustronia weźmie udział w rekolekcjach pasyjnych przygotowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) oraz studentów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Lista miejsc, w których odbędą się rekolekcje jest długa, od Bładnic na Śląsku Cieszyńskim po Chorzów na Górnym Śląsku, od Lasowic na Opolszczyźnie po Wisłę Malinkę w Beskidzie Śląskim. czytaj całość »
 • Ekumeniczne Spotkanie Młodych

  Ekumeniczne Spotkanie Młodych

  01.03.2014 Czy dopadło mnie duchowe lenistwo? Z takim pytaniem zmierzyć musiała się młodzież zgromadzona w poniedziałek 24 lutego 2014 roku w kaplicy „Mateusik” przy kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza w Łodzi. Już po raz drugi odbywało się tam Ekumeniczne Spotkanie Młodych. czytaj całość »
 • Synod Diecezji Cieszyńskiej

  Synod Diecezji Cieszyńskiej

  01.03.2014 Synod diecezji cieszyńskiej zebrał się na kolejnej sesji w niedzielę 23 lutego br. w sali Budynku Augustany w Bielsku-Białej. Przed rozpoczęciem obrad bp Paweł Anweiler wspomniał zmarłego niedawno bpa Tadeusza Szurmana. czytaj całość »