english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zielone szkoły i ... ewangelicy

  Zielone szkoły i ... ewangelicy

  01.06.2013 W okresie przedwakacyjnym wiele szkół, szczególnie podstawowych, organizuje dla dzieci wyjazdy na tzw. „Zielone Szkoły”. To bardzo dobra forma wypoczynku połączonego z nauką przez zabawę. czytaj całość »
 • KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  KONKURS - Z mapą Kościoła luterańskiego po Polsce

  25.05.2013 Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie, w którym otrzymać można mapę Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Mapę tę opracowała i wydała w 2013 roku cieszyńska Pracownia na Pastwiskach (www.napastwiskach.pl) we współpracy z Kancelarią Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.  czytaj całość »
 • Promocja ważnego dzieła historyków

  Promocja ważnego dzieła historyków

  30.05.2013 We wtorek, 28 maja 2013 roku w Gdańsku odbyła się promocja książki Kościoły luterańskie na ziemiach polskich (XVI - XX w.) pod redakcją naukową dr hab. Jarosława Kłaczkowa, pracownika UMK. czytaj całość »
 • Promocja nowych książek

  Promocja nowych książek

  30.05.2013 W ramach obchodów 150 lat istnienia „Zwiastuna Ewangelickiego” Wydawnictwo Augustana zorganizowało promocję dwóch nowych książek. Wśród uczestników obecni byli biskupi  dwóch luterańskich Kościołów bp Jerzy Samiec z Polski i bp Jan Wacławek z Czech oraz zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Paweł Anweiler. czytaj całość »
 • Nowe książki Wydawnictwa Augustana

  Nowe książki Wydawnictwa Augustana

  25.05.2013 Uroczysta promocja wydania dwóch nowych pozycji książkowych Wydawnictwa Augustana odbyła się 25 maja w Bielsku - Białej. W spotkaniu wziął udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Święto Trójcy Świętej

  Święto Trójcy Świętej

  26.05.2013 Pięćdziesiąt sześć dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół obchodzi Święto Trójcy Świętej (Trinitatis). czytaj całość »
 • Spowiedź w życiu Kościoła

  Spowiedź w życiu Kościoła

  24.05.2013 Hermeneutyka spowiedzi i jej praktyczny wymiar w życiu Kościoła ewangelickiego - to temat międzynarodowej konferencji, która 23 maja odbyła się w Sali Synodalnej warszawskiego Centrum Luterańskiego. czytaj całość »
 • Chóry zaśpiewały w Słupsku

  Chóry zaśpiewały w Słupsku

  23.05.2013 W niedzielę Exaudi, 12 maja br. odbył się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Słupsku XXVII Diecezjalny Zjazd Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Po dziewięciu latach przerwy w słupskiej parafii znowu kościół wypełnił się chórzystami z chórów z terenu całej Diecezji. czytaj całość »