english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Kolacja paschalna pod Tułem

  Kolacja paschalna pod Tułem

  31.03.2013 Nasi zborownicy mieli okazję rozpocząć Wielki Tydzień niesamowitym przeżyciem, jakim była kolacja paschalna zorganizowana przez Parafię Ewangelicko – Augsburską w Dzięgielowie  przy współudziale Współnoty Drzewo Oliwne z Warszawy. Spotkaliśmy się w poniedziałkowy wieczór (25 marca br.) w restauracji „Pod Tułem” w Cisownicy, by nie tylko posmakować tradycyjnych żydowskich dań, ale przede wszystkim wysłuchać wykładu pastora Kazimierza Barczuka oraz chóru żeńskiego „Halevaj” z Trzyńca. czytaj całość »
 • Ziarno zbawienia

  Ziarno zbawienia

  31.03.2013 Tradycją już się stało, iż Diecezja Warszawska organizuje w Wielkim Tygodniu Rekolekcje Pasyjne dla dzieci i młodzieży. Czas ten służy reflektowaniu Bożego Słowa, ale również tworzeniu wspólnoty wokół wydarzeń Golgoty i pustego grobu Chrystusa. czytaj całość »
 • Życzenia wielkanocne

  Życzenia wielkanocne

  30.03.2013 Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.  

  Ewangelia św. Łukasza 24,5-6 czytaj całość »

 • Noc wielkiej pełni

  Noc wielkiej pełni

  30.03.2013 Wielkanoc jest ruchowym świętem, które obchodzimy zawsze w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Jest więc świętem wiosennej pełni, które swoje religijne znaczenie zawdzięcza jednak nie tylko zmianom, dokonującym się w przyrodzie. Pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa jest też nocą pełni nowych znaczeń, którymi jako chrześcijanie udzielamy odpowiedzi na prastare pytania ludzkości o miłość, tajemnicę życia albo zdolność do czynienia nowego początku. czytaj całość »
 • Obradowała Rada Diakonii

  Obradowała Rada Diakonii

  28.03.2013 W czwartek, 21 marca w Ewangelickim Centrum Diakonijnym Słoneczna Kraina w Katowicach, obradowała Rada Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »
 • Wielka Sobota

  Wielka Sobota

  30.03.2013

  Wielka Sobota wydaje się być jedynym dniem w historii świata, w którym Bóg zawiesił swoją działalność. W ten dzień Jezus spokojnie śpi snem śmierci. Nic się nie dzieje. Nawet Bóg jest bezczynny, skoro swemu umiłowanemu Synowi pozwala pozostawać w grobie. W końcu jest sabat, a więc dzień odpocznienia. czytaj całość »

 • Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek

  28.03.2013 Wielki Czwartek jest w Kościele pamiątką ustanowienia przez Chrystusa Sakramentu Ołtarza nazywanego także Komunią Świętą (Eucharystią) lub Wieczerzą Pańską.
    czytaj całość »
 • Lubimy nasz Kościół

  Lubimy nasz Kościół

  28.03.2013 Kościół Ewangelicko-Augsburski ma na portalu Facebook ponad tysiąc fanów, którzy chętnie angażują się w dzieło misji.  czytaj całość »